Yumurtasız Kahvaltı Tarifleri: Birbirinden Lezzetli 10 Tarif

Kahvaltıda yumurta yemek istemeyenler için birbirinden lezzetli yumurtasız kahvaltı tariflerini sizler için listeledik. İşte, birbirinden lezzetli, kahvaltılık, yumurtasız 10 tarif:
Yumurtasız Kahvaltı Tarifleri: Birbirinden Lezzetli 10 Tarif
24 Nisan 2024, 22:33

Kahvaltı denilince akla ilk gelenlerden biri yumurtadır. Genellikle bütün ülkelerin geleneksel kahvaltılarında yumurta vardır. Siz yumurtasız bir kahvaltı etmek istediğinizde ne tercih ediyorsunuz? Sizler için birbirinden lezzetli yumurtasız kahvaltı tariflerini listeledik. İşte, birbirinden lezzetli, kahvaltılık, yumurtasız 10 tarif:

 1. Yulaf Lapası 


Yulaf lapası, sıcak olarak yenilebilen, lezzetli ve oldukça doyurucu bir kahvaltı alternatifidir. Hafif, doyurucu ve lezzetli olan yulaf lapasının üzerini damak tadınıza göre değiştirebilirsiniz. 

 1. Ev Yapımı Çıtır Granola


Ev yapımı çıtır granola, yoğurt ya da süt ile tüketebileceğiniz kahvaltılıklardan biridir. Dilerseniz bitkisel süt ürünleri ile hazırlayabilirsiniz. 

 1. Acai Bowl 


Üzüme benzeyen acai meyvesi, toz halinde hazır olarak satılır. Genellikle tatlı yapımında kullanılan bu meyve, kilo vermeye yardımcı besinlerden biridir. Bu şekilde hazırladığını bowlları kahvaltılarda tüketebilirsiniz. 

 1. Geceden Kalma Snickers Yulaf Puding


Doyurucu, lezzetli ve hafif bir lezzettir. Tatlı olarak ya da kahvaltılarda tüketebilirsiniz.

 1. Kuymak 


Kuymak’ın Karadeniz’in doğu kesiminde olan hakimiyeti, beğenisi tartışılmaz. Yumurta içermeyen yöresel bir lezzettir.

 1. Ayvalık Tostu 


Tost denildiğinde ilk akla gelenlerden biri Ayvalık tostudur elbet. Kahvaltılarda tüketilmeye oldukça uygun ve doyurucudur.

 1. Akdeniz Tostu 


Akdeniz tostu, hafif tost yemek isteyenler için tercih edilebilir. Domates, zeytin, peynir ile hazırlanan Akdeniz tostunu deneyebilirsiniz.

 1. Avokado Salatası 


Avokado, besleyici ve içeriği oldukça zengin bir besindir. Sağlıklı yağlar ile doludur. Avokado salatasını yemeklerinizin yanında yiyebileceğiniz gibi kahvaltılarınızda yiyebilirsiniz.

 1. Kahvaltılık Salata


Cherry domates, top peynir, biber çekirdeği ve fesleğen ile hazırlanan bu salata, düşük kalorisiyle diyet listeleri için de uygundur.

 1. Elmalı Smoothie


Smoothie, meyve ve süt karışımıyla hazırlanan bir içecektir. Diyet listelerinde sık sık tüketilen smoothie, isteğe göre sebze ve meyvelerle hazırlanabilir. Pratik ve hızlı kahvaltılarınızda tercih edebilirsiniz. 

Şunlara da göz atın;

 1. Pankek tarifleri
 2. Diyet kahvaltılık tarifler
 3. Tost tarifleri
 4. Kolay omlet tarifleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo