ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ MASTERCHEF KÖFTE TARİFLERİ: 6 FARKLI KÖFTE TARİFİ

MASTERCHEF KÖFTE TARİFLERİ: 6 FARKLI KÖFTE TARİFİ

16 Kasım Masterchef'te yarışmacılardan köfte tarifleri hazırlamaları istendi. İşte, Sivas köfteden Akçaabat köfteye birbirinden lezzetli 6 farklı köfte tarifi:
Masterchef Köfte Tarifleri: 6 Farklı Köfte Tarifi

Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye'de, haftanın ilk takım oyunu için yarışmacılardan köfte hazırlamaları istendi. İşte, 16 Kasım Salı günü Masterchef'te çıkan tarifler:


Yağlı kıyma, irmik ve sarımsakla hazırlanan Tekirdağ köfte, isminden anlaşıldığı üzere Tekirdağ mutfağıyla özdeşleşmiştir. Hazırlanan köfteler piyaz ile birlikte sunulur.


Sivas mutfağının meşhur yemeklerinden biri olan bu köfte, sırt ya da kaburgadan çekilmiş kıyma ile hazırlanır. Yalnızca 5 malzemeden oluşur, tırnak pide ile birlikte sunulur.


Ağrı mutfağıyla özdeşleşen abdigör köfte, dana bonfile ve pirinç ile hazırlanır. Hazırlanan köfteler, haşlama suyunda pişirilir. Köfte yapımında mutlaka dövülmüş bonfile kullanılmalıdır.


Erzurum mutfağıyla özdeşleşen şiş köfte, kıyma ve baharatlarla hazırlanır. Hazırlanan köfteler şişe geçirilir ve tavada kızartılır. Bazlama ile birlikte sunulur. 


Trabzon'un Akçaabat ilçesiyle özdeşleşen bu köfte, ilk kez 1900'lü yıllarda yapılmıştır. Hem döş, hem de gerdan kıymasıyla hazırlanır. Yalnızca 6 malzemeden oluşur. 


İzmir mutfağıyla özdeşleşen tire köfte, 15 dakikada hazırlanan 20 dakikada pişirilir. Domates sosu ve yoğurt eşliğinde sunulur. 


Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!