2021 Masterchef 62. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

9 Eylül Masterchef'te haftanın ikinci takım oyunu oynandı. Oyunu hangi takım kazandı? Eleme potasına kimler çıktı? Bireysel dokunulmazlığın sahibi kim oldu? İşte, detaylar:
2021 Masterchef 62. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti
07 Temmuz 2023, 14:27

İzleyicileri ekranlara kilitleyen Masterchef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayları Safanur ve Azize olarak belirlenmişti. Masterchef'in 62. bölümünde yarışmacılar takım oyunu için mutfağa girdi. Peki, takım oyununu hangi takım kazandı? İşte, detaylar:


Masterchef 62. Bölüm Tarifleri


Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef 2021'de haftanın ikinci takım oyunu için 'İtalyan yemekleri' konsepti belirlendi. Yarışmacılardan dana carpaccio, parmigiana, canneloni, gnocchi, orata all'acqua pazza, osso buco ve zeppole hazırlamaları istendi.

  1. Dana carpaccio, kırmızı takım kazandı.
  2. Parmigiana, kırmızı takım kazandı.
  3. Canneloni, mavi takım kazandı.
  4. Gnocchi, mavi takım kazandı.
  5. Orata all'acqua pazza, kırmızı takım kazandı.
  6. Osso buco, mavi takım kazandı.
  7. Zeppole, mavi takım kazandı.

Böylece mavi takım 4-3 üstünlükle takım oyununu kazandı.


Masterchef Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Bireysel dokunulmazlık oyunu için, yarışmacılardan armut, risotto pirinci, havuç, dana kaburga gibi artan malzemelerle bir yemek hazırlamaları istendi. Yarışmacılar, hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. Şeflerin verdiği karara göre bireysel dokunulmazlığı, Emre Büber kazandı. Emre, 3. eleme adayı olarak Mert'in ismini verdi. Kırmızı takım, kendi aralarında oylama yaptı. Yapılan oylamaya göre 4. eleme adayı Hamza oldu.


Daha fazlası için masterchef tarifleri sayfamıza göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo