Hamburgerin Yanına Ne Yakışır? Hamburgerin Yanına Yakışan 10 Tarif

Hamburger birçok insanın en sevdiği yemeklerden biridir. Peki yanına ne yakışır? Sizler için hamburgerin yanına yakışan tarifleri listeledik. İşte, hamburgerin yanına çok yakışacak, hamburgeri tamamlayacak 10 tarif:
Hamburgerin Yanına Ne Yakışır? Hamburgerin Yanına Yakışan 10 Tarif
20 Temmuz 2022, 16:34
Lezzet Trendleri

Hamburger eminim birçok insanın en sevdiği yemeklerden biridir. Oldukça lezzetlidir ve doyurucudur. Dünya çabıda oldukça popüler olan hamburger iki ekmek arasında köfte ya da tavuktan oluşur. İçeriine türüne göre sos ve malzeme eklenebilir. Hamburgerin belirli tamamlayıcıları olsa da yanına ne gider diye merak ediyorsanız sizler için listeledik. İşte, hamburgerin yanına ne gider:


 1. Baharatlı Patates Kızartması

Hamburger denildiğinde akıllara ilk gelen patates kızartmasıdır. Baharatlı, ev yapımı patates kızartması ise patatesin yanına çok yakışır. 


 1. Soğan Halkası

Soğan halkası kendine has aroması ve lezzeti ile hamburgeri tamamlayan lezzetlerden biridir. Çıtır çıtır dışı yumuşak içi ile tercih edebileceğiniz bir lezzet.


 1. Tarhanalı Çıtır Tavuk

Hamburgeriniz tavukluysa yanında çıtır tavuklar atıştırmak iyi bir fikir olacaktır. Evde kendiniz hazırlayacağınız tarhanalı çıtır tavukları hamburger yanında servis edebilirsiniz. 


 1. Kaşar Kroket

Kaşar kroket çıtır dışı akışkan iç kısmı ile sevilen bir lezzet. Kaşar kroketlerinizi akışkan olan farklı bir tür peynirle de hazırlayabilirsiniz. 


 1. Salatalık Turşusu

Salatalık turşusu hamburgerin içerisine de yanına da çok yakışan bir lezzettir. Dilerseniz biber turşusu ile de servis edebilirsiniz.


 1. Mısır Kaburga

Sağlık açısından birçok faydası bulunan mısır, birbirinden farklı çeşitlerle hazırlanabilir. Mısır kaburga baharatlar ile tatlandırılarak servis edilebilir.


 1. Kabak Kızartma

Daha sağlıklı bir alternatif arıyorsanız kabak kızartması hazırlayabilirsiniz. Yoğurt ile servis edebilirsiniz.


 1. Çıtır Patates

Çıtır patates, hamburgerin yanına yakışan en klasik lezzettir. Yanında ketçap, mayonez gibi soslar ile birlikte servis edebilirsiniz. 


 1. Marul Salatası

Hamburgerin yanında kızartma yemek istemeyenler daha hafif bir lezzet tercih etmek isteyebilirler. Marul salatası klasik ve lezzetli bir tercih olacaktır.


 1. Cool Lime

Cool lime, fresh ve hafif lezzet arayanlar için güzel bir tercih olacaktır. 


Şunlara da göz atın;

 1. Ciğerin yanına ne gider?
 2. Mantar sotenin yanına ne gider?
 3. Soğuk ayran aşının yanına ne gider?
 4. Karışık kızartma yanına ne gider?


Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo