ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER YANINA NE GİDER? MANTAR SOTENİN YANINA NE GİDER: MANTAR SOTENİN YANINA YAKIŞACAK 10 TARİF

MANTAR SOTENİN YANINA NE GİDER: MANTAR SOTENİN YANINA YAKIŞACAK 10 TARİF

Mantar sote nasıl yapılır? Mantar sotenin yanına ne gider, hangi yemek yapılır? İşte, mantar sote lezzetini ikiye katlayacak 10 farklı ve tamamlayıcı tarif:
Mantar Sotenin Yanına Ne Gider: Mantar Sotenin Yanına Yakışacak 10 Tarif

Mantar sote, bitkisel protein açısından yüksek, lezzetli bir yemektir. Mantar sote, temel olarak yağ ve mantar ile hazırlanır. Damak tadınıza göre yağ çeşidi değiştebilirsiniz. Mantar sote içerisine sarımsak, soğan ya da baharat ekleyebilirsiniz. Mantar sotenin yanına çok yakışan tarifleri sizler için listeledik. Birbirinden lezzetli tarifler aşağıda. İşte, mantar sote lezzetini ikiye katlayacak 10 farklı ve tamamlayıcı tarif: 1. Nohut Salatası

nohut salatası

Domates, biber ve turşu ile zenginleştirilen nohut salatası hem doyurucu, hem de lezzetiyle mantar sotenin yanına çok yakışacaktır.


 1. Bulgur Pilavı

Bulgur pilavı

Pirinç pilavı yerine daha hafif versiyonu olan bulgur pilavını da tercih edebilirsiniz. Soğan, domates ve biberle zenginleştirilen bulgur pilavını, ölçülü bir şekilde tüketebilirsiniz.


 1. Sodalı Peynirli Börek

sodalı peynirli börek

Sodalı peynirli börek klasik börek tariflerinden biridir. Mantar sote yanına mükemmel bir eşlikçi olacaktır. 


 1. Yoğurtlu İrmik Köftesi

Yoğurtlu irmik köftesi

Kıyma, irmik ve peynirli sos ile hazırlanan yoğurtlu irmik köftesi, ızgarada veya tavada pişirilebilir. Hazırladığınız irmik köftesini, yoğurt eşliğinde servis edebilirsiniz.


 1. Patates Salatası

patates salatası

Klasik bir patates salatası mantar sote yanına en çok yakışacak salata türlerinden biridir. Farklı yeşillikler ile daha zengin bir salata yapmayı da deneyebilirsiniz. 


 1. Roka Salatası

roka salatası

Ana yemeği hafif salatalarla pekiştirmek isteyenler için, roka, elma ve kaju ile hazırlanan roka salatasını öneriyoruz. Salatayı zeytinyağı ve limon ile zenginleştirebilirsiniz.


 1. Patates Püresi

patates püresi

Mantar sote yanına daha hafif, kremamsı bir şey tüketmek isterseniz patates püresi ideal bir seçim olacaktır. 6 malzeme ile hazırlanan patates püresini, muskat cevizi ile zenginleştirebilirsiniz.


 1. Sade Pirinç Pilavı

Sade pirinç pilav

Mantar sotenin yanına şüphesiz en çok yakışan yemeklerden biri sade pirinç pilavıdır. Yalnızca 4 malzemeden oluşan pirinç pilavını, sıcak bir şekilde servis edebilirsiniz.


 1. Mercimek Çorbası

mercimek çorbası

Yemeğe çorbasız başlayamayanlar için, ilk önerimiz mercimek çorbası. Kolay yapımı ve lezzetiyle herkesi kendine hayran bırakan mercimek çorbası, sıcak bir başlangıç yapmak isteyenler için idealdir.


 1. Iza Bulgur Pilavı

Bulgur pilavı

Pirinç pilavına göre daha sağlıklı ve düşük kalorili olan ıza bulgur pilavını, sebzelerle zenginleştirebilirsiniz.


Şunlara da göz atın;

 1. Bezelye yemeğinin yanına ne yakışır?
 2. Tavuk sote yanına ne yakışır?
 3. Sulu köfte yanına ne yakışır?
 4. Mücverin yanına ne yakışır?


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!