Soğuk Ayran Aşı Çorbasının Yanına Ne Gider? Ayran Aşı Yanına Çok Yakışacak 8 Tarif

Soğuk ayran aşı çorbası sıcak yaz günlerini vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Sizler için soğuk ayran aşı çorbasının yanına çok yakışan lezzetleri listeledik. İşte, soğuk ayran aşı çorbasının yanına çok yakışan 8 tarif:
Soğuk Ayran Aşı Çorbasının Yanına Ne Gider? Ayran Aşı Yanına Çok Yakışacak 8 Tarif
24 Nisan 2024, 22:32

Soğuk ayran aşı çorbası sıcak yaz günlerini vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Sağlıklı ve doyurucu olan bu soğuk çorba, yoğurt, su, nohut, mısır, buğday ve taze otlardan oluşurt. Oldukça lezzetli ve ferahlatıcıdır. Soğuk ayran aşı çorbasını damak tadınıza göre farklı bakliyatlar ile zenginleştirebilirsiniz. Soğuk ayran aşı çorbası kendi başına oldukça doyurucu bir çorba olmasına karşın dilerseniz yanında farklı lezzetler ile birlikte tüketebilirsiniz. Sizler için soğuk ayran aşı çorbasının yanına çok yakışan lezzetleri listeledik. İşte, soğuk ayran aşı çorbasının yanına çok yakışacak 8 tarif:


 1. Kıymalı Pırasalı Börek 


Kıymalı pırasalı börek, ayran aşının ferahlatıcı lezzetinin yanında güzel bir eşlikçi olacaktır. İçerdiği protein sayesinde doyurucu bir alternatif olarak tüketebilirsin.

 1. Beşamel Soslu Ispanak 


Beşamel soslu ıspanaklı börek kendi başına bir öğün olabilecek kadar lezzetli ve doyucu bir börektir. Yanına ayran aşı çorbası ferhalatıcı tadı ile çok yakışacaktır.

 1. Zeytinyağlı Enginar Yemeği


Zeytinyağlı enginar yemeği, yaz aylarının favori yemeklerinden biridir. Zeytinyağlı enginar yemeği oldukça besleyici ve doyurucudur. Soğuk ayran aşı çorbası ile çok yakışacaktır. 

 1. Ekşi Mayalı Sandviç


Ayran aşı çorbasının yanında soğuk sandviç yemek isteyenler ekşi mayalı sandviçi mutlaka denemeli!

 1. Ekşi Mayalı Ekmek


kşi mayalı oluşu ve üzerine sürülen soğan ile oldukça lezzetli ve sağlıklı bri ekmektir. Soğuk çorba yanında kendi ekşi mayalı ekmeğinizi hazırlayabilirsiniz. 

 1. Nar Ekşili Zeytinyağlı Pırasa


Zeytinyağlı pırasa yemeğini nar ekşisi ile denediniz mi? Nar ekşisinin verdiği tatlı mayhoş lezzetiyle zeytinyağlı pırasa tarifini çok seveceksiniz.

 1. Tuzlu French Toast 


Tuzlu french toast, bol malzemeli, lezzetli bir tosttur. Yumurta, jambon ve peynir çeşitleri ile soğuk çorba yanına doyurucu ve lezzetli bir alternatif olacaktır. 


 1. Zeytinyağlı Fasulye Dizmesi


Yazın çok sevilen ve sofralarda sıkça yerine alan nefis zeytinyağlı fasulye dizmesi soğuk ayran aşı çorbası ile oldukça yakışan sağlıklı ve doyurucu bir ikilidir.


Şunlara da göz atın;

 1. Bakla yemeğinin yanına ne gider?
 2. Fellah köftenin yanına ne gider?
 3. Kabak yemeğinin yanına ne gider?
 4. Tavuk çorbasının yanına ne gider?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo