ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER YANINA NE GİDER? BAKLA YEMEĞİNİN YANINA NE GİDER? BAKLA YEMEĞİNİN YANINA ÇOK YAKIŞAN 9 TARİF

BAKLA YEMEĞİNİN YANINA NE GİDER? BAKLA YEMEĞİNİN YANINA ÇOK YAKIŞAN 9 TARİF

Bakla yemeği hangi yemeklerle sunulur? Bakla yemeğinin yanına ne gider? İşte, bakla yemeğinin yanına çok yakışacak, tamamlayıcı 9 lezzet:
Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Bakla Yemeğinin Yanına Çok Yakışan X Tarif

Mayıs ayları ile birlite tezgahlarda yerini alan bakla ile birçok tarif yapılabilir. Zeytinyağlı bakla yemeği ise bakla ile yapılan en popüler yemeklerden biridir. Taze bakla, soğan, limon, un ve haratlardan oluşan bakla yemeğinin malzemeleri oldukça azdır. Genellikle ince kıyılmış dereotu ve yoğurt ile servis edilir. İsteğe göre yoğurt sarımsaklı olarak kullanılabilir. Peki bakla yemeği yanında ne servis edilir? Sizler için bakla yemeğinin yanına çok yakışan, birbirinden lezzetli tarifleri listeledik. İşte, bakla yemeğinin yanına çok yakışan 9 farklı, tamamlayacı lezzet:


Bakla yemeğinin en iyi eşlikçilerinden biri bulgur pilavıdır.Birlikte hem uyumlu, hem de doyurucu bir menü oluşturan bulgur pilavını, sebzelerle zenginleştirebilirsiniz.


Elma ve kereviz ile hazırlanan bu salata, hafifliği ile her zevke hitap eder. Bakla yemeğinin tadına kendine has aroması ile lezzet katacaktır.


İnce bulgur, buğday unu ve kakule tohumu ile hazırlanan bu ekmek, yemeklerin yanında sunulur. Hazırlaması son derece kolay olan bulgurlu ekmek, beyaz ekmeğe göre daha düşük kalorilidir.


Kabak mücverin aksine patates, patlıcan, havuç ve kerevizle yapılan sebze mücver bakla yemeği ile servis edilebilir.  


Pancarlı kuskus oldukça besleyici, aynı zamanda lezzetlidir. Pancarı kuskusu bakla yemeği yanında servis edebilirsiniz.


Bakla yemeğinin klasik tamamlayacısı yoğurttur. Manda yoğurdu ile menünüzü zenginleştirebilirsiniz. Dilerseniz içerisine sarımsak ekleyebilirsiniz.


Karışık marul salatası, bol malzemeli, lezzetli ve doyurucu bir salatadır. Bakla yemeği ile hafif bir şey servis etmek istiyorsanız karışık marul salatası yapabilirsiniz.