Kabak Yemeği Yanına Ne Gider? Kabak Yemeği Yanına Çok Yakışan 11 Tarif

Kabak yemeği ile hangi yemek birlikte sunulur? Kabak yemeğinin yanına ne gider? İşte, kabak yemeğinin yanında sunabileceğiniz birbirinden lezzetli 11 tamamlayıcı tarif:
Kabak Yemeği Yanına Ne Gider? Kabak Yemeği Yanına Çok Yakışan 11 Tarif
24 Nisan 2024, 22:29

Kabak yemeği oldukça lezzetli bir yemektir. Klasik olarak kabak, domates, pirinç, soğandan oluşur. Zeytinyağlı yapıldığı gibi kıymalı yapılabilir. Kabak içeriği yüksek su oranı ve vitamin, mineralleri ile sağlıklı bir yiyecek olmasının yanı sıra lezzetlidir. Peki kabak yemeğinin yanına ne yapılır? Sizler için kabak yemeğinin yanına çok yakışacak tarifleri listeledik. İşte, kabak yemeğinin yanına çok yakışan 11 tarif:

 1. Iza Bulgur Pilavı 


Kabak yemeğinin yanına en çok yakışan yemeklerden biri de bulgur pilavıdır. Bolu yöresiyle özdeşleşen ıza bulguru, kalp ve şeker hastalığına karşı etkilidir. Yöre halkı tarafından en çok tüketilen yemeklerden biridir. 

 1. Peynirli ve Cevizli Erişte


Yöresel lezzetlerimizden olan erişte sürekli pilav yapmaktan sıkılanlar için çıkış noktası olacaktır. Erişteyi damak tadınıza göre hazırlayabilirsiniz.  

 1. Patates Salatası 


Patates salatası doyurucu olmasının yanı sıra oldukça lezzetlidir. Yapımı oldukça kolay ve pratik olan bu tarifi deneyebilirsiniz. 

 1. Mercimek Çorbası 


Mercimek çorbası klasik lezzetlerden biridir. Lezzetli mercimek çorbasını kabak yemeğinden önce servis edebilirsiniz. 

 1. Haşhaşlı Roka Salatası 


Farklı salata arayanlar için haşhaşlı roka salatası. Hem kabak yemeğinin eşlikçisi, hem de sağlık dostu. 

 1. Yayla Çorbası


Çorba ile başlangıç yapmak isteyenler yayla çorbasını tercih edebilir. Hafif bir lezzet olmasının yanı sıra besleyici olan yayla çorbası iyi bir tercih olacaktır. 

 1. Makarna Salatası 

Kabak yemeğinin yanına en çok yakışan tariflerden biri makarna salatasıdır. Makarna salatası ile özellikle zeytinyağlı kabak yemeği oldukça yakışacaktır. 

 1. Nohut Salatası 


Domates, biber ve turşu ile zenginleştirilen nohut salatası hem doyurucu, hem de lezzetiyle kabak yemeğinin tamamlayıcısı niteliğindedir.

 1. Baharatlı Tavuk Baget 


Doyurucu bir menü hazırlamak isteyenler için  baharatlı tavuk ile kabak yemeği servis etmek iyi bir tercihtir.

 1. Sodalı Börek 


Kabak yemeğinin yanına sodalı börek hazırlayarak servis edebilirsiniz. Dilerseniz, böreğin iç harcını patates veya kıyma ile zenginleştirebilirsiniz.

 1. Izgara Köfte


Kabak yemeğinin yanında protein yemek isterseniz ızgara köfte bununiçin güzel bir tercih olacak. 


Şunlara da göz atın;

 1. Yaprak sarma yanına ne gider?
 2. Mücver yanına ne gider?
 3. Pırasa yanına ne gider?
 4. Kısırın yanına ne gider?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo