ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER YANINA NE GİDER? TÜRLÜ YEMEĞİNİN YANINA NE GİDER? TÜRLÜNÜN YANINA ÇOK YAKIŞAN 10 TARİF

TÜRLÜ YEMEĞİNİN YANINA NE GİDER? TÜRLÜNÜN YANINA ÇOK YAKIŞAN 10 TARİF

Türlü yemeğinin yanına ne gider? Türlü yemeğinin yanına ne yemek yapılır? İşte, türlü yemeğinin yanına çok yakışacak birbirinden lezzetli 10 farklı tarif:
Türlü Yemeğinin Yanına Ne Gider? Türlünün Yanına Çok Yakışan X Tarif

Türlü Türk mutfağında sofralarda sıklıkla karşımıza çıkan bir lezzettir. Sebzelerin karışımı ile hazırlanan türlü, sulu yemek çeşitleri arasında yer alıyor. İsteğe göre kuşbaşı et, kıyma gibi et ürünleri birlikte servis edilebilir. Sade olarak yapılan zeytinyağlı versiyonu da vardır. Mevsim sebzelerine göre taze sebzeler kullanabilirsiniz. Peki hazırladığınız türlü yemeği yanında ne servis edilir? Sizlere türlü yemeği yanına çok yakışan 10 tarifi listeledik. İşte, birbirinden lezzetli türlü yemeğinin yanına çok yakışan 10 tarif:Türlü yemeğinden önce sıcak bir çorba içmek isteyenlere tasiyemiz kesinlikle mercimek çorbasıdır. Klasik lezzetlerden biri olan mercimek çorbası oldukça lezzetli olmasının yanı sıra yapımı pratik bir çorbadır. 


Türlü yemeğinin yanına en çok yakışan lezzet sade pirinç pilavıdır. Hazırladığınız pirinç pilavını türlü yemeği ile yan yana servis edebilirsiniz. 


Pirinç pilavı yerine alternatif bir pilav tarifi arayanlar iza bulguru ile hazırlanan domatesli ıza bulguru pilavını deneyebilir. 


Pilav yemek isteyenler ancak farklı bir lezzet arayanlar mutlaka arpa şehriye pilavını denemeli. Arpa şehriye pilavı türlü ile güzel bir uyum yakalayacaktır. 


Zeytinyağlı ya da etli türlü yanına yoğurt ferahlatan bir lezzet olarak çok yakışacaktır. Yoğurdu kendiniz evde hazırlayabilirsiniz. 


Bol malzemeli semizotu salatası türlü yanına doyurucu bir alternatif olacaktır. 


Marul salatası türlü yemeğinin yanında hafif bir lezzet olacaktır. Damak tadınıza göre tarife kendinizce eklemeler yapabilirsiniz.


Bulgur salatası, yeşillikler ve sevdiğiniz malzemeler ile zenginleştirebileceğiniz mükemmel bir salatadır. Türlü gibi sulu yemeklerin yanına da çok yakışacaktır.


Havuç kızartması hafif ve lezzetli bir meze alternatifidir. Sofralarınızı zenginleştirecektir.


Mücver, kabak ile hazırlanan bir yemektir. İstediğiniz sebzeleri dahil ederek sağlıklı fırında mücver hazırlayabilirsiniz. Türlü yanına çok yakışacaktır.


Şunlara da göz atın;Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!