16 Kasım 2021 Masterchef Özeti: İlk Oyunu Kim Kazandı?

16 Kasım Salı günü Masterchef'te haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Peki, dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte, 16 Kasım Masterchef tarifleri ve bölüm özeti:
16 Kasım 2021 Masterchef Özeti: İlk Oyunu Kim Kazandı?
07 Temmuz 2023, 14:20

Azize ve Görkem'in tekrar ana kadroya dahil olmasının ardından, Masterchef Türkiye'de haftanın ilk takım oyunu oynandı. Peki, ilk dokunulmazlığı kim kazandı? Bireysel dokunulmazlığın sahibi kim oldu? İşte, detaylar:


16 Kasım Masterchef Tarifleri


Şefler, ilk oyun için 'köfte tarifleri' konseptini belirledi. Yarışmacılardan Tekirdağ köfte, Sivas köftesi, şiş köfte, Akçaabat köfte, abdigör köftesi ve tire köftesi hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. 

  1. Sivas köftesini, kırmızı takım kazandı.
  2. Tekirdağ köfteyi, mavi takım kazandı.
  3. Abdigör köfteyi, kırmızı takım kazandı.
  4. Akçaabat köfteyi, kırmızı takım kazandı.
  5. Şiş köfteyi, kırmızı takım kazandı.
  6. Tire köfteyi, mavi takım kazandı.

Gecenin sonunda kırmızı takım, 4-2 üstünlükle ilk dokunulmazlığı kazandı.


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan tiramisu hazırlamaları istendi. Hazırlanan tatlılar şeflerin beğenisine sunuldu. Rakiplerini geride bırakan ve bireysel dokunulmazlığı kazanan isim, mavi takım kaptanı Eren oldu. Eren, 1. eleme adayı olarak Azize'yi seçti. Yapılan takım oylamasında, 2. eleme adayı olarak Pelin seçildi.


Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo