ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF PELİN ZAMAN CANLI BİYOGRAFİ: PELİN ELENDİ!

MASTERCHEF PELİN ZAMAN CANLI BİYOGRAFİ: PELİN ELENDİ!

Masterchef ana kadrosuna yedeklerden katılan Pelin Zaman, 28 Kasım'da yarışmaya veda eden isim oldu. Peki, Masterchef Pelin kaç yaşında, mesleği ne ve aslen nereli? İşte, Masterchef Pelin Zaman'ın biyografisi:
Masterchef Pelin Zaman Kimdir? Masterchef Pelin Kaç Yaşında, Nereli?

Somer Şef, Mehmet Şef ve Danilo Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye yarışmasına, bir yarışmacı daha dahil oldu. Hamza Mercimek'in elenmesinin ardından yarışmaya yedeklerden katılacak isim belirlendi. Masterchef 2021 ana kadrosuna yedeklerden girmeyi başaran Pelin Zaman, ismi yazılı önlüğü almayı başardı. 27 Eylül'de yarışmaya dahil olan Pelin Zaman kaç yaşında ve mesleği ne? İşte, Masterchef Pelin'in merak edilen biyografisi:

Masterchef Pelin Zaman Kimdir?

Yarışmaya İstanbul'dan katılan Pelin Zaman, 2 Mayıs 1988 tarihinde doğmuştur. Havalimanında yolcu hizmetleri memurluğu yapan Pelin, işletme mezunudur. 2 sene açık öğretimle aşçılık eğitimi alan Masterchef Pelin, seyahat ederek çok sayıda ülke gezmiştir. Dünya mutfağına ilgisi olan Pelin, hayatının bir döneminde Amerika'da yaşamıştır. İleride kendine ait bir işletme açmak isteyen Pelin Zaman, ilk turda şeflerin isteği üzerine son çağrı anonsu yapmıştır.

Pelin Zaman'ın Masterchef Yolculuğu

Pelin, ilk turda şefler için Porto Riko yemeği olan mofongoyu hazırladı. Pelin, 3 evetle bir üst tura çıkmayı başardı. İkinci turda Pelin, Kübra ve Rümeysa düellosu yapıldı. Yarışmacılardan minestrone çorbası hazırlamaları istendi. Rakiplerini geride bırakan yarışmacı, yedek kadroya alındı. Yedek kadro yarışmacılarından lazanya yapmaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerinden daha iyi bir tabak hazırlayarak ana kadroya girmeye hak kazanan isim, Pelin Zaman oldu.

Masterchef Pelin Elendi Mi?

28 Kasım Pazar günü eleme potasında olan Pelin, Araz, Safanur, Hasan, Görkem ve Mert, ilk turda pancarlı tarifler hazırlayarak şeflerin beğenisine sundu. İlk turda Hasan, Mert ve Görkem potadan kurtulurken, kalan yarışmacılar final turu için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan tris di primi hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerinin gerisinde kalan ve Masterchef 2021'e veda eden isim Pelin Zaman oldu.

INSTAGRAM'DA PELİN ZAMAN


Instagram hesabında kendi fotoğraflarını ve yemek görsellerini paylaşan Pelin Zaman'ın yaklaşık 81 bin takipçisi var.


Daha fazlası için masterchef tarifleri ve Masterchef 2021 yarışmacıları sayfamıza göz atın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!