Tavuk Izgaranın Yanına Ne Gider: Tavuk Izgaranın Yanına Çok Yakışan 10 Tarif

Tavuk ızgara klasik ve kolay hazırlanan bir protein yemeğidir. Peki yanına ne gider? Sizler için listeledik. İşte, tavuk ızgaranın yanına çok yakışan 10 tarif:
Tavuk Izgaranın Yanına Ne Gider: Tavuk Izgaranın Yanına Çok Yakışan 10 Tarif
15 Ağustos 2022, 16:41
Lezzet Trendleri

Tavuk lezzetli ve besin değeri yüksek hayvansal ürünlerden biridir. Tavuk ile sınırsız lezzetli yiyecek hazırlanır. Tavuk ızgara ise tavuk ile hazırlanan en klasik ve kolay lezzetlerden biridir. Tavuk ızgara yanına ne servis edilir? Sizler için tavuk ızgara yanına çok yakışan, birbirinden lezzetleri tarifleri listeledik. İşte, tavuk ızgara yanına çok yakışacak. tavuk ızgaranın tamamlayıcısı olacak 10 tarif:


 1. Mercimek Çorbası 

Çorba ile hafif ve lezzetli bir başlangıç yapmak isteyenler mercimek çorbasını tercih edebilir. Mercimek çorbasının içerisine mevsim sebzelerinden ekleyerek besin değerlerini arttırabilirsiniz. 


 1. Terbiyeli Şehriye Çorbası 

Sıcak bir başlangıç yapmak isteyenler için, şehriye çorbası tarifini öneriyoruz. Ortalama 30 dakikada hazırlanan bu çorba, yaklaşık 95 kaloridir.


 1. Sade Pirinç Pilavı 

Tavuk ızgara denildiğinde ilk akla gelen eşlikçilerden biri sade pirinç pilavıdır. Sade pirinç pilavı ile birlikte tavuk ızgara servis edebilirsiniz. 


 1. Bulgur Pilavı 

Pirinç pilavı yerine daha hafif versiyonu olan bulgur pilavını da tercih edebilirsiniz. Soğan, domates ve biberle zenginleştirilen bulgur pilavını, ölçülü bir şekilde tüketebilirsiniz.


 1. Baharatlı Patates Cipsi

Baharatlı patates kızartması tavuk ızgara yanına çok yakışan, lezzetini tamamlayan ürünlerden biridir. Kızartmak istemezseniz aynı şekilde hazırlayabilir, fırında pişirebilirsiniz. 


 1. Marul Salatası 

Klasik lezzetlerden vazgeçemiyorsanız tavuk ızgaranın yanında marul salatası tercih edebilirsiniz. İsterseniz tavuğu dilimleyerek salatanın üzerine ekleyebilirsiniz. 


 1. Gavurdağı Salatası 

İnce ince küp şeklinde kıyılan salata malzemelerinin ceviz ve nar ekşisi ile tatlandırılmasıyla hazırlanır. Tavuk ızgara yanında servis edilmeye uygun ve uyumludur. 


 1. Haydari

Haydari, yoğurt ve nane ile hazırlanan bir mezedir. Tavuk ızgaranın yanına hafif lezzetler tercih etmek isterseniz sofralarınıza çok yakışacaktır.


 1. Brokoli Salatası

Diyet listelerinin vazgeçilmezi olan brokoli ile nefis bir salata hazırlamaya ne dersiniz? Düşük kalorili brokoli salatasını havuç, mısır ve kapya biberle zenginleştirebilirsiniz.


 1. Salatalık Turşusu

Izgara tavuğun bir diğer eşlikçisi olarak salatalık turşusu servis edebilirsiniz. Şunlara da göz atın;

 1. Ciğer yanına ne gider?
 2. Tavuklu pilavın yanına ne gider?
 3. Tavuk sotenin yanına ne gider?
 4. Fellah köfte yanına ne gider?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo