ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 BÖLÜM ÖZETLERİ MASTERCHEF 75. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

MASTERCHEF 75. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

Masterchef 2021'de haftanın son takım oyunu oynandı. Oyunu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? İşte, 75. bölüm tarifleri ve bölüm özeti:
Masterchef 75. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef Türkiye'de, bu haftanın ilk eleme adayları mavi takımdan Sergen ve Mustafa, kırmızı takımdan ise Emre ve Hamza olarak belirlenmişti. Haftanın son takım oyunu için, şefler ve yarışmacılar İsveç konsolosluğunu ziyaret etti. Peki, son oyunu hangi takım kazandı? İşte, detaylar:

Masterchef 75. Bölüm Tarifleri

Şefler, yarışmacılar için 'protokol yemeği' konseptini belirledi. Yarışmacılardan kuşkonmaz çorbası, vol au vent, İsveç köfte, dana yanağı ve peşmelba hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda yemekler, konsolosların beğenisine sunuldu ve oylama yapıldı. Verilen oylara göre 17-13 üstünlükle haftanın son takım oyununu kırmızı takım kazandı. 

Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?

Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılara tatlı patates ve patates verildi. Mavi takım yarışmacılarından patates kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Hazırlanan tabaklar şeflerin beğenisine sunuldu. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakan ve şeflere kaşık attıran tabak Eren'in ki oldu. Dokunulmazlığı kazanan Eren, 5. eleme adayı olarak Hasan'ın ismini verdi. Takım oylaması sonucunda haftanın son eleme adayı ise Burcu olarak belirlendi.


Daha fazlası için masterchef tarifleri sayfamıza göz atın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!