2021 Masterchef 61. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef'in 61. bölümünde haftanın ilk takım oyunu oynandı. Oyunu hangi takım kazandı? Eleme potasına çıkan isimler kimler oldu? İşte, detaylar:
2021 Masterchef 61. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti
07 Temmuz 2023, 14:28

İzleyenleri ekrana kilitleyen Masterchef Türkiye'de, bu haftanın kaptanları Safanur ve Hasan olarak belirlendi. Yeni takımlar haftanın ilk oyunu için mutfağa girdi. Peki, oyunu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim aldı? İşte, detaylar:


Masterchef 61. Bölüm Tarifleri


Danilo Şef, Mehmet Şef ve Somer Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef 2021'de haftanın ilk takım oyunu için, 'sokak lezzetleri' konsepti belirlendi. Yarışmacılardan, balık ekmek, ıslak hamburger, kumpir, goralı, nohut dürüm, bici bici ve halka tatlısı hazırlamaları istendi. Hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu.

  1. Balık ekmek, mavi takım kazandı.
  2. Nohut dürüm, kırmızı takım kazandı.
  3. Goralı, mavi takım kazandı.
  4. Islak hamburger, kırmızı takım kazandı.
  5. Kumpir, kırmızı takım kazandı.
  6. Bici bici, mavi takım kazandı.
  7. Halka tatlısı, mavi takım kazandı.

Mavi takım, 4-3 üstünlükle ilk takım oyununu kazandı.


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan, a tutto salmone hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda en iyi yemeği hazırlayarak bireysel dokunulmazlığı kazanan kişi, Hamza oldu. Hamza, ilk eleme adayı olarak Azize'yi seçti. Kırmızı takım, 2. eleme adayını belirlemek için kendi aralarında oylama yaptı. Yapılan oylamaya göre, 2. eleme adayı Safanur oldu.


Daha fazlası için masterchef tarifleri sayfamıza göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo