ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ MASTERCHEF SOKAK LEZZETLERİ: 7 FARKLI TARİF

MASTERCHEF SOKAK LEZZETLERİ: 7 FARKLI TARİF

Masterchef 2021'de haftanın ilk takım oyunu için 'Sokak lezzetleri' konsepti belirlendi. Kumpirden balık ekmeğe, goralıdan halka tatlısına birbirinden lezzetli 7 farklı sokak yemeği tarifi:
Masterchef Sokak Lezzetleri: 7 Farklı Tarif

Masterchef 2021 hız kesmeden devam ederken, haftanın ilk takım oyunu için 'Sokak lezzetleri' konsepti belirlendi. Şefler, yarışmacılardan birbirinden lezzetli sokak yemeklerini hazırlamalarını istedi. İşte, evde kolayca hazırlayabileceğiniz Masterchef sokak lezzetleri:


Sokak lezzetleri denildiğinde ilk akla gelen yemek, balık ekmektir. Eminönü ile özdeşleşen bu yemek, genellikle hamsi veya uskumru ile hazırlanır. Lezzetini arttırmak için soğan, maydanoz gibi malzemeler eklenir.


İçi nefis bir köfte, dışı ise hamburger ekmeğinden oluşan ıslak hamburger, domates ve ketçaplı sosa bulanır. Dışı tamamen ıslatılan bu hamburger, ortalama 30 dakika içinde sofralardaki yerini alır.


Büyük boy patatesin fırında pişirilmesiyle hazırlanan kumpir, çok eskilere dayanan bir sokak lezzetidir. İkiye ayrılan patatesin içi, sosis, kaşar peyniri, mısır, garnitür, turşu gibi farklı malzemelerle zenginleştirilir.


Sosisli sandviçin farklı bir versiyonu olan goralı, bir fast food çeşididir. İçinde Rus salatası, turşu ve sosis kullanılır. İsteğe göre mayonez ile zenginleştirilir. Özellikle öğle menülerinin vazgeçilmezidir. 


Antep mutfağıyla özdeşleşen nohut dürüm, nohutların haşlanıp püre haline getirilmesiyle hazırlanır. Tırnak pide, soğan, biber ve baharatlarla zenginleştirilen nohut dürümün videolu anlatımına göz atmayı unutmayın.


Adana sokaklarında seyyar tezgahlarda satılan bici bici, yaz aylarının en sevilen sokak lezzetlerinden biridir. İsteğe göre çilek, muz gibi farklı çeşitlerde sunulan bici bici, 20 dakikada hazırlanır.


Sokak tatlılarının başında ise halka tatlısı gelir. Hem ekonomik olması, hem de lezzetiyle herkesi kendine hayran bırakan halka tatlısı, süt, un ve şerbet ile hazırlanır.


Dilerseniz, masterchef tarifleri ve masterchef 2021 yarışmacıları sayfamıza da göz atabilirsiniz.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!