ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ MAGNOLİA TARİFLERİ: EV YAPIMI 10 FARKLI MAGNOLİA TARİFİ

MAGNOLİA TARİFLERİ: EV YAPIMI 10 FARKLI MAGNOLİA TARİFİ

Magnolia nedir, nasıl yapılır? Magnolia çeşitleri nelerdir? İşte, tadı damağınızda kalacak birbirinden lezzetli ve pratik 10 farklı magnolia tarifi:
Magnolia Tarifleri: Ev Yapımı 10 Farklı Magnolia Tarifi

İsmini New York'ta bulunan 'Magnolia Bakery' isimli bir pastaneden alan magnolia tatlısı, son zamanların en popüler tariflerinden biridir. Özellikle Avrupa ülkelerinde büyük bir ilgi gören bu tatlı; hem görünümü, hem de lezzeti ile pudinge benzetilir. Ana malzemeleri süt, yulaf ezmesi ve krema olan magnolia tatlısının muz, çilek, çikolata, vişne, karamel ve kestane gibi birçok çeşidi mevcuttur. Magnolia tatlısını hazırlamak ortalama 20, pişirmek ise 25 dakikadır. Hafif bir tatlı olduğu için, özellikle yemeklerden sonra tüketilir. İşte, evde kolayca hazırlayabileceğiniz birbirinden pratik 10 farklı magnolia tarifi:


Bebe bisküvisi, süt ve krema ile hazırlana orijinal magnoliayı, muz ve çilek dilimleri ile süsleyebilirsiniz. Hazırladığınız tatlıların üzerini, yulaflı bisküvi ile zenginleştirmeyi unutmayın.


Hem lezzeti, hem de görünümü ile gönülleri fethedecek bir tarifimiz var. Kestane, süt, bebe bisküvisi ve nişasta ile hazırlanan kestaneli magnoliayı, dondurma ile birlikte servis edebilirsiniz.


Vanilya ile hazırlanan pudingi karamel sosuyla buluşturduk. Tatlı krizlerine son verecek karamelli magnolia tatlısını hazırlamak 20, pişirmesi ise yalnızca 15 dakikadır. 


Çikolata ve vişneyi bir araya getirdik ve ortaya nefis bir sonuç çıktı. Ana malzemeleri yulaf ezmesi, çikolata parçaları, vişne ve badem olan çikolatalı vişneli magnoliayı, öğle ve akşam öğünlerinden sonra tüketebilirsiniz.


Okuyucumuz tarafından gönderilen şekersiz çilekli magnolia, diyet listelerinin favorisi olacak. Süt, buğday unu, çilek ve badem ile hazırlanan şekersiz çilekli magnoliayı böğürtlen ve frambuaz ile süsleyebilirsiniz.


Kullanıldıkları bütün tariflerin lezzetini arttıran çikolata ve çileği bu kez magnolia yapımında kullandık. Ortalama 45 dakika içerisinde sofralardaki yerini alan çikolatalı ve çilekli magnolia tatlısına göz atmayı unutmayın.


Oreo bisküvisi ile hazırlanan bu tatlı, ortalama 20 dakika içinde sofralardaki yerini alır. İsteğe göre üzeri antep fıstığı ve fındık parçaları ile süslenebilir.


Magnolia yapımında süt kreması kullanmak istemeyenleri böyle alalım. Süt kreması yerine vanilya ve krem şanti ile tatlandırılan kremasız magnoliayı, sevdiğiniz meyvelerle zenginleştirebilirsiniz.


Klasik malzemelerle hazırlanan muzlu magnolia yapımında hem bebe bisküvisi, hem de yulaflı bisküvi kullanılabilir. Muzlu magnolia tarifini, videolu anlatımıyla kolayca yapabilirsiniz.


Okurumuzdan gelen balkabaklı magnolia tarifini, 30 dakika gibi kısa bir sürede hazırlayabilirsiniz.


Şunlara da göz atın:


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!