Hamsinin Yanına Ne Gider: Hamsinin Yanına Çok Yakışacak 10 Lezzet

Balık sezonunun açılması ile hamsi tüketimi arttı. Hamsinin yanına ne yakışır sizler için anlattık. Hamsinin yanına çok yakışacak birbirinden lezzetli tarifleri derledik. İşte, hamsinin yanına çok yakışacak, birbirinden lezzetli 10 tarif:
Hamsinin Yanına Ne Gider: Hamsinin Yanına Çok Yakışacak 10 Lezzet
03 Kasım 2022, 16:29
Lezzet Trendleri

Sıcak ve soğuk denizlerde yaşayan hamsi, ülkemizde en çok tüketilen balık çeşitlerinden biridir. Akdeniz, Karadeniz ve Marmara kıyılarında görülen hamsi balığı, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Buğulama, kızartma ve fırınlama yöntemleriyle pişirilir.Aynı zamanda yöresel olarak pilavla birlikte de servis edilebilir. Sizler için hamsi yanına çok yakışan tarifleri derledik. İşte, hamsinin yanına çok yakışan, birbirinden lezzetli 10 farklı tarif:


 1. Mercimekli Tarhana Çorbası

Mercimekli tarhana çorbası (Antalya)

Klasik tarhana çorbasının yeşil mercimek ile zenginleştirilmesiyle hazırlanan bu çorba, özellikle kış aylarının vazgeçilmezidir. Hamsiden önce sıcak bir başlangıç yapmak isteyenler tercih edebilir.


 1. Közlenmiş Domates Çorbası

Közlenmiş domates çorbası

Mis gibi kokusu ve tadı ile çok seveceğiniz bu lezzet domates, salça ve krema ile hazırlanır.


 1. Naneli Roka Salatası


Nane, roka, soğan ve sarı biber ile hazırlanan bu lezzet, nar ekşili sos ile zenginleştirilir. Hamsinin yanına çok yakışacaktır.


 1. Sarımsaklı Midye

Sarımsaklı midye

Hamsi yanında deniz ürünlerinden bir meze hazırlamak isteyenler sarımsaklı midye tercih edebilir.


 1. Sumaklı Soğan Salatası

Sumaklı Soğan Salatası

Özellkle kızarmış hamsi kuşun yanına en çok yakışan şüphesiz salata sumaklı soğan salatasıdır. Soğanlı sumak salatasını bol zeytinyağı ile servis edebilirsiniz. 


 1. Fındık Tarator

Fındık Tarator

Balık ve sebze yemeklerinizin yanında sunabileceğiniz lezzetli, pratik bir tarator tarifi ile karşınızdayız. Yalnızca 6 malzemeden oluşan fındık tarator, ortalama 15 dakika içinde sofralardaki yerini alır.


 1. Kabak Tarator

Kabak Tarator

Kabak tarator az malzeme ile hazırlanır. Özellikle kızartılarak hazırlanan hamsinin yanına çok yakışır. 


 1. Brokoli Salatası

Brokoli Salatası

Brokoli salatası, besleyici ve lezzetli bir salatadır. Genellikle yemeklerin yanında garnitür olarak ikram edilir. Sosuna sarımsak eklenebilir.


 1. Zeytinyağlı Deniz Börülcesi


Deniz börülcesi balık yemeği servis edilen sofralara çok yakışır. Kızarmış ya da fırında hazırlanan hamsinin yanına da sarımsak soslu deniz börülcesi çok yakışır. 


 1. Fırında Helva

Fırında sıcak helva

Hamsinin yanında bir tatlı yemek istiyorsanız ve bu tatlı sıcak bir tatlı olsun istiyorsanız kesinlikle fırında helva hazırlamalısınız.. Fırında helva sıcak olarak servis edilir. 

Şunlara da göz atın;

 1. İzmir köftenin yanına ne gider?
 2. Hamburgerin yanına ne gider?
 3. Krep yanına yakışacak tarifler
 4. Pankek yanına çok yakışan reçel ve sos tarifleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo