Pankek Yanına Çok Yakışan 10 Reçel ve Sos Tarifi

Pankek sevilen lezzetlerden biridir. Genellikle kahvaltılarda tüketilir. Sizler için pankekin yanına çok yakışan 10 reçel ve sos tarifini derledik. İşte, pankek yanına çok yakışan 10 reçel ve sos tarifi:
Pankek Yanına Çok Yakışan 10 Reçel ve Sos Tarifi
02 Şubat 2023, 14:12
Lezzet Trendleri

Pankek, bütün dünya mutfaklarında yapılan, farklı versiyonları ile her mutfağın favorisi. Ama malzemeleri süt, un ve yumurta olan pankekin kökeni, Güneydoğu Avrupa'ya dayanır. İsmini 'pan' yani tavada pişen kekten alır. Popüler olan bu pankek genellikle kahvaltılarda tatlı ürünlerle eşleşerek tüketilir. Sizler için pankekin yanına çok yakışan 10 reçel ve sos tarifini derledik. İşte, pankek yanına çok yakışan 10 reçel ve sos tarifi:

 1. Şekersiz Reçel

Şekersiz reçel

Pankekin yanına şekersiz bir tarif hazırlamak isterseniz bu tarifi deneyebilirsiniz. Hurma ile tatlandırılan reçeli çok seveceksiniz.

 1. Şekersiz Süt Reçeli

Şekersiz süt reçeli

Süt reçeli hem sade, hem de tariflerin içerisinde kullanılan lezzetli bir reçeldir. Bu sefer bu reçeli üzüm pekmezi ile hazırlayarak sunabiliriniz. 

 1. Şeftali Reçeli

Şeftali reçeli (kışlık)

Şeftali reçeli mis gibi kokusu, mükemmel lezzetli ile pankek yanında çok yakışacak bir lezzet. Kaymak ile birikte tüketebilirsiniz. 

 1. Fındıklı Çikolata


Fındıklı çikolata, sürülebilir kıvamı ile evde hazırlanır. Kendiniz hazırlayarak pankek ile birlikte servis edebilirsiniz. 

 1. Yer Fıstığı Ezmesi


Şekersiz bir şekilde hazırlayacağınız yer fıstığı eszmesi pankekinize çok yakılşacak. Aynı zamanda üzerine bal dökerek servis edebilirsiniz. 

 1. Anasonlu Ayva Reçeli

Anasonlu ayva reçeli

Ayva reçelinin anason ile birleşmesine bayılacaksınız. Anason ile birleşen ayva reçelinin tadına ve aromasına bayılacaksınız. 

 1. Yaban Mersini Reçeli


Sadece 3 malzeme ile hazırlayacağınız yaban mersini reçelini pankek üzerine dökerek servis edebilirsiniz. Yaban mersini reçeli Amerika'da pankek ile birlikte en çok tüketilen tatlandırıcılardan biridir. 

 1. Limon Çiçeği Reçeli


Limon çiçeği, limonun ağacının çiçekleridir. Genellikle aroması için tercih edilir. Portakal çiçeği gibi pastacılıkta kullanıldığı gibi en çok reçel yapımında kullanılır. Kendine has koku ve aroması ile pankeklere çok yakışacak.

 1. Kahvaltılık Sürülebilir Çikolata

Kahvaltılık sürülebilir çikolata

Pankekin şüphesiz en sevilen tamamlayıcılarından biri sürülebilir çikolatadır. Bu sürülebilir çikolatanın en büyük farkı sağlıklı olmasıdır. Rafine şekersiz bu lezzete bayılacaksınız. 

 1. Ev Yapımı Fındık Ezmesi

Ev yapımı fındık ezmesi

Sadece dört malzeme ile hazırlanan fındık ezmesi pankeklerinize çok yakışacak.

Reçellerle süsleyebileceğiniz klasik pankek tarifini mutlaka deneyin.

Şunlara da göz atın;

 1. Dönerin yanına ne gider?
 2. Filtre kahve yanına çok yakışan tarifler
 3. Lattenin yanına ne gider?
 4. Bitki çayının yanına ne yakışır?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo