Greyfurt Tarifleri: Greyfurtla Yapılan 10 Farklı Tarif

Greyfurtla ne yemek yapılır? Greyfurt hangi tariflerde kullanılır? İşte, greyfurtla kolayca yapabileceğiniz birbirinden lezzetli 10 farklı tarif:
Greyfurt Tarifleri: Greyfurtla Yapılan 10 Farklı Tarif
22 Eylül 2022, 14:15

Greyfurt, kış aylarında sık sık tüketilen meyvelerden biridir. İlk kez Jamaika'da yetiştirilen bu meyve, zaman içinde dünyaya yayılmıştır. Günümüzde en çok greyfurt üretimi, Çin'de yapılır. Greyfurt sağlık için faydalı olsa da, bazı ilaçlarla etkileşime girdiği için tüketmeden önce mutlaka doktora danışmak gerekir. Greyfurtu sade bir şekilde tüketmek istemeyenler için, birbirinden lezzetli tariflerimizi yazıda derledik. İşte, greyfurtla yapılan 10 farklı tarif:

 1. Fırında Granolalı Greyfurt

fırında granolalı greyfurt

İç harcı ceviz, yulaf ve hurma ile doldurulan greyfurt, fırında pişirildikten sonra servis edilir. Şık sunumlu ve besleyici tariflerden biridir.

 1. Greyfurt Pizza

greyfurt pizza

Greyfurtu kullanabileceğiniz tariflerden biri de, pizzadır. Üzeri greyfurt ve akçaağaç şurubu ile doldurulan bu pizza, hafif mayhoş tadıyla mutlaka denenmesi gereken lezzet arasında yer alır.

 1. Greyfurtlu Biberiyeli Brownie

greyfurtlu biberiyeli brownie

Greyfurt, çikolata ve biberiye ile hazırlanan brownie, çok tatlı sevmeyenler için idealdir. Çayın yanında afiyetle tüketilebilir.

 1. Greyfurtlu Mayhoş Kurabiye

greyfurtlu mayhoş kurabiye

Greyfurt kabuğu ve greyfurt suyu ile hazırlanan bu kurabiye, isminden anlaşılacağı gibi mayhoş bir tada sahiptir. Soğuduktan sonra servis edilebilir.

 1. Greyfurtlu ve Haşhaş Tohumlu Kek

greyfurtlu ve haşhaş tohumlu kek

Haşhaş tohumu, greyfurt ve süt ile hazırlanan bu kek, çay saatlerinde sunulabilir. Üzeri beyaz çikolata ve greyfurt kabuğu ile süslenir.

 1. Greyfurt Dolgulu Bar

greyfurt dolgulu bar

İç harcı greyfurt dolgusu ile tatlandırılan bu bar, okulda ve işte yanınızda götürebileceğiniz atıştırmalıklardan biridir. İsteğe göre farklı meyveler de kullanılabilir.

 1. Greyfurt Aromalı Punch

greyfurt aromalı punch

Portakal aroması, soda ve greyfurt suyu ile hazırlanan bu içecek, mevsimin en taze meyveleriyle hazırlanır. Soğuk bir şekilde servis edilir.

 1. Greyfurtlu Akdeniz Salatası

greyfurtlu akdeniz salatası

Yalnızca 6 malzemeden oluşan bu salata, özellikle tavuk yemeklerinin yanına çok yakışır. Sağlık için de faydalı besinlerle hazırlanır.

 1. Greyfurt Soslu Deniz Tarağı

greyfurt soslu deniz tarağı

Deniz ürünlerine doyamayanları böyle alalım. İnce ince dilimlenmiş deniz taraklarını, greyfurt sosuyla harika bir lezzete dönüştürebilir, sofralarınızı ziyafete çevirebilirsiniz.

 1. Greyfurt Çayı

greyfurt çayı

Greyfurt, bal ve tarçın ile hazırlanan bu çay, özellikle kış aylarında tercih edilir. İsteğe göre anason, karanfil ve limon dilimi de ekleyebilirsiniz.


Şunlara da göz atın;

 1. Portakallı tarifler
 2. Mandalinalı tarifler
 3. Armutlu tatlılar
 4. Yaban mersinli tarifler
 5. Şeftalili tarifler
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo