Google Trends 2020: Google'da En Çok Aranan Yemekler Açıklandı!

Google Trends dünyada 2020 yılı boyunca en çok aranan yemekleri açıkladı. Listede Türk mutfağından 2 tarif var. İşte, 2020 yılında Google'da en çok aranan yemekler:
Google Trends 2020: Google'da En Çok Aranan Yemekler Açıklandı!
24 Nisan 2024, 21:21

Google her yıl olduğu gibi, 2020 yılında da çeşitli kategorilerdeki en çok aranan kelimeleri açıkladı. Dünyayı kasıp kavuran pandemi nedeniyle, birçok kişi normalden daha fazla mutfağa girmeye ve çeşitli yemekler denemeye başladı. Ancak öyle yemekler var ki, 2020 yılında dünyanın hemen her yerinden arandı. Google Trends 2020 listesinde Türk mutfağından 2 yemek yer alıyor. İşte, 2020 yılında Google'da en çok aranan yemekler:


 1. Dalgona Kahvesi


Bu yıl pandemi sürecinde hepimizin yemek alışkanlıklarında değişiklikler oldu. Özellikle sosyal medyada çok paylaşılan yiyecek ve içecekler daha fazla ilgi gördü. 2020 yılında Google'da en çok dalgona kahvesi arandı. Yalnızca 4 malzeme ile hazırlanan dalgona kahvesi, Google Trends listesinin 1. sırasında yer aldı.


 1. Ekmek


Koronavirüs nedeniyle birçok ülkede karantina uygulaması yapıldı. Bu süreçte evde ekmek yapmak ise çok meşhur oldu. Ancak ev yapımı ekmekler sadece ülkemizde değil, dünyada da en çok aranan yemekler listesine girdi. Türk mutfağından klasik ekmek tarifi, Google Trends listesinin 2. sırasında.


 1. Sourdough Bread (Ekşi Mayalı Ekmek)


Türk mutfağındaki klasik ekmek tarifinin yanı sıra, sourdough bread'te bu yıl çok aranarak Google trends listesinin 3. sırasına yerleşti. 


 1. Pizza


İtalyan mutfağının en popüler yemeklerinden biri olan pizza, bu yılın favorilerinden.. Üzerine eklenen malzemeler farklılık gösterse de, 2020 yılında en çok aranan 4. yemek pizza oldu. Pizza tarifleri sayfamızdan en lezzetli pizza çeşitlerine ulaşabilirsiniz.


 1. Lahmacun


Google Trends listesinin 5. sırasında ise Türk mutfağında sık sık tüketilen lahmacun yer alıyor. Ülkemizde çok ilgi gören ve hepimizin aşina olduğu lahmacun, farklı ülkelerde de çok arandı. En lezzetli lahmacun tariflerine göz atmayı unutmayın.


 1. Beer Bread


Amerikan mutfağının sevilen lezzetlerinden biri olan beer bread, Google Trends listesinde 6. sırayı alıyor. Ülkemizde çok fazla bilinmese de, dünya çapında bir popülariteye sahip.


 1. Banana Bread


Amerika ve Avustralya'da popüler olan banana bread, kelime olarak muzlu ekmek anlamına geliyor. Görünümü ile keki andıran banana bread, Google Trends listesinin 7. sırasında yer alıyor.


 1. Pita Bread


Arap, Suriye ve Lübnan ekmeği gibi isimlerle de bilinen pita ekmeği, Google Trends listesinde 8. sıraya yerleşti. Dönercilerde sık sık rastladığımız pita ekmeği, Hindu yemek kültüründe de önemli bir yere sahip.


 1. Brioche


Fransız ekmeği olarak bilinen brioche, yumuşak ve kabarık hamur ile hazırlanıyor. Google Trends listesinin 9. sırasında yer alan brioche, isteğe göre kuzu üzüm, çikolata gibi farklı çeşitleriyle de sunuluyor.


 1. Naan


Hindistan mutfağına ait olan naan bread, Güney Asya, Batı Asya, Myanmar, Endonezya ve Karayip mutfağında da önemli bir yere sahip. Gözlemeye benzeyen ve çok sevilen naan, Google Trends listesinin 10. sırasında yer alıyor.


Daha önce bahsettiğimiz gibi pandemi süreci yemek alışkanlıklarımızda birçok değişikliğe sebep oldu. Bu yılın en trend yemekleri ise farklı mutfaklara ait ekmekler oldu. 2020 yılında dünyada en çok aranarak Google Trends listesine girmeyi başaran yemeklerin tariflerine göz atmayı unutmayın.


Şunlara da göz atın;

 1. Evde ekmek nasıl yapılır?
 2. Dünyanın en meşhur tatlıları
 3. Dünyada kahve kültürü
 4. Dünyanın en acı 10 biberi
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo