Armutlu Salata Tarifleri: Hafif ve Düşük Kalorili 7 Armutlu Salata Tarifi

Armut hangi salataların yapımında kullanılır? Armutlu salata çeşitleri nelerdir? Mevsimin en sevilen meyvelerinden biri olan armutla kolayca yapabileceğiniz 7 farklı salata tarifi:
Armutlu Salata Tarifleri: Hafif ve Düşük Kalorili 7 Armutlu Salata Tarifi
26 Şubat 2024, 10:42

Armut, Haziran ayında pazar tezgahlarında yerini alan ve Ekim ayına kadar bulunabilen bir meyve çeşididir. Hem sade bir şekilde tüketilen, hem de tatlı yapımında kullanılan armut, aynı zamanda salatalara tatlı bir aroma katar. Özellikle bol yeşillikli salatalarda tercih edilen bu meyve, salatalara ferahlık katar. 'Yemeklerin yanında ne yapsam?' diye düşünenler için, armutlu salata tarifleri:

 1. Armutlu Salata

armutlu salata

Armut, marul, lahana ve ceviz ile hazırlanan bu salata, ballı hardallı sos ile zenginleştirilir. Ara öğünlerde tek başına tüketilebilir.

 1. Izgara Armutlu Roka Salatası

ızgara armutlu roka salatası

Armutların ızgarada pişirilip roka, ceviz, nar ve tulum peyniri ile buluşturulmasıyla hazırlanan bu salata, zeytinyağıyla soslanır ve servis edilir.

 1. Armutlu Izgara Patlıcan Salatası

armutlu patlıcan salatası

Patlıcan, sotelenmiş armut ve maydanoz ile hazırlanan bu salata, yemeklerin yanında sunulabilir. Tatlı ve ekşinin en lezzetli halini denemek için, tarifi defterinize kaydedin.

 1. Karamelize Armutlu Maskolin Salata

armutlu maskolin salata

Küflü peynir, armut ve maskolin salata ile hazırlanan bu salata, düşük kalorisiyle mutlaka denenmesi gereken tariflerden biridir. Özellikle Çin mutfağında yaygın olarak tüketilir.

 1. Armutlu Rokfor Peynirli Salata

armutlu rokfor peynirli salata

Yalnızca 7 malzemeden oluşan bu salata, rokfor peyniri, armut ve çam fıstığı ile hazırlanır. Akdeniz mutfağında tercih edilen salata çeşitlerinden biridir.

 1. Armutlu Pikan Cevizli Ispanak Salatası

armutlu ıspanak salatası

Armut, ıspanak, pikan cevizi ve yaban mersini ile hazırlanan bu salata, keçi peynirli sos eşliğinde servis edilir. Yaz aylarında tercih edilebilir.

 1. Armutlu Roka Salatası

armutlu roka salatası

Okurumuzdan gelen bu tarif, armut, roka ve mavi peynir ile hazırlanır. Nar ekşisi ve zeytinyağlı sos ile zenginleştirilir.

Şunlara da göz atın;

 1. Yoğurtlu salata tarifleri
 2. Tavuklu salata tarifleri
 3. Patlıcanlı salata tarifleri
 4. Avokadolu salata tarifleri
 5. Nohutlu salata tarifleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo