ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 5 EKİM MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

5 EKİM MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

5 Ekim Masterchef'te kaptanlık oyununu kim kazandı? Yeni takımlar kimlerden oluşuyor? İşte, 5 Ekim Masterchef yemekleri ve yeni takım kaptanları;
5 Ekim Masterchef'te Çıkan Tarifler

4 Ekim Masterchef Türkiye'de oynanan eleme oyunu sonrasında yarışmaya veda eden isim Duygu Acarsoy olmuştu. Böylece Masterchef'in 15 kişilik ana kadrosu belli oldu. Peki, haftanın yeni takımları nasıl kuruldu? Kırmızı ve Mavi takım kaptanları kimler oldu? İşte, detaylar;


5 Ekim Masterchef'te Çıkan Yemekler

Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef yarışması heyecanla devam ediyor. Kaptanlık oyunu için şefler, yarışmacılardan ton balıklı tarifler yapmalarını istedi. Bazı yarışmacılar ton balıklı salata hazırlarken, bazıları oyunu kazanmak için ton balıklı pizza yapmayı tercih etti. Oyun sonunda 15 yarışmacı yemeklerini şeflerin tadımına sundu.
Gecenin en iyi tabağını yapan ve Mavi takım kaptanlığını kazanan kişi Esra Tokelli oldu. Esra, rakip takımın kaptanı olarak Ebru Has'ı seçti. Takım kaptanları yeni takımları kurmak için seçmelere başladı. Mavi takım 8, kırmızı takım ise 7 yarışmacı olarak belirlendi.


  • Mavi takım; Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül ve Didem.
  • Kırmızı takım; Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker ve Walison.


Kaptanlar Düellosunu Kim Kazandı?

Kaptanlar düellosu için Ebru ve Esra tekrar mutfağa girdi. Takım kaptanlarından levrek buğulama ve hamsi buğulama yapmaları istendi. Kaptanlar düellosunu kazanan takıma markette 2 katı süre verilecek. Kaptanlar hazırladıkları yemekleri jürinin tadımına sundu. Yapılan yemekler sonucunda kaptanlar düellosunu kırmızı takımın kaptanı Ebru kazandı.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!