Esra Tokelli Kimdir, Kaç Yaşında? MasterChef Esra Tokelli'nin Mesleği Ne?

Masterchef All Star'ın şampiyonu Esra Tokelli oldu. Tahsin ile final oynayan Esra, All Star'ı birincilikle tamamladı. Peki, Masterchef Esra Tokelli kimdir, kaç yaşında? Esra Tokelli'nin mesleği ne ve nereli? İşte, MasterChef Esra hakkında merak edilenler
Esra Tokelli Kimdir, Kaç Yaşında? MasterChef Esra Tokelli'nin Mesleği Ne?
08 Ocak 2024, 10:55

MasterChef 2020 sezonundan iddialı sözleriyle tanınan Esra Tokelli kimdir? Esra Tokelli'nin mesleği ne ve kaç yaşında? İşte, Esra Tokelli'nin merak edilen biyografisi:

Esra Tokelli Kimdir?

Yarışmaya İstanbul'dan katılan Esra Tokelli, aşçılık yapmaktadır. Zamanının çoğunu mutfakta geçirdiğini söyleyen Esra Tokelli, 46 yaşındadır. Aslen Balıkesir'li olan Esra Tokelli, herhangi bir yemek okuluna gitmemiştir. Küçük yaştan beri yemek yaptığını söyleyen MasterChef Esra, mutfakta zaman geçirmeyi çok sevdiğini de söyledi. Sosyal medya üzerinden yemek siparişi alan, hazırladığı yemek ve tatlıları satan Esra Tokelli, nişan, düğün gibi organizasyonlara ev yemekleri sunuyor. Daha önce Yemekteyiz isimli yarışmaya katılan ve burada birinci olan Esra Tokelli, Masterchef'in ardından Amiral Roof Chef By Esra isimli restoranı açmış, ancak restoran kısa süre önce kapanmıştır.

esra tokelli

Esra Tokelli MasterChef Performansı

Masterchef 2020 sezonunda yarışan Esra Tokelli, All Star kadrosuna giren 8. isim oldu. İlk turda yarışmacılardan şefin tabağı istendi. İkinci turda ise muşmula ve bulgur kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Son üçe Esra, Berker ve Ayyüce kaldı. Şeflerin verdiği karara göre Esra Tokelli, ana kadroya giren 8. isim oldu.

Esra tokelli

Masterchef Şampiyonu Esra Oldu!

Tahsin ile final oynayan Esra, 69,5 puan alarak Masterchef All Star'ın şampiyonu oldu.

INSTAGRAM'DA ESRA TOKELLİ

Instagram hesabından aktif paylaşımlar yapan Esra Tokelli'nin yaklaşık 403 bin takipçisi var. Hesabında kendi fotoğraflarını da paylaşmaktadır.

Şunlara da göz atın;

  1. Masterchef 2023'te kimler var?

Benzer Yazılar

Lezzet Logo