ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER MASTERCHEF 2020 ESRA TOKELLİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA? MASTERCHEF ESRA TOKELLİ'NİN MESLEĞİ NE?

MASTERCHEF 2020 ESRA TOKELLİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA? MASTERCHEF ESRA TOKELLİ'NİN MESLEĞİ NE?

MasterChef 2020 yarışmacılarından ana kadroya dahil olan Esra Tokelli kimdir, kaç yaşında? Esra Tokelli'nin mesleği ne ve nereli? İşte, MasterChef Esra hakkında merak edilenler
MasterChef Esra Tokelli Kimdir, Kaç Yaşında? MasterChef Esra Tokelli'nin Mesleği Ne?

MasterChef 2020'nin ana kadrosuna girmeyi başaran Esra Tokelli kimdir? Esra Tokelli'nin mesleği ne ve kaç yaşında? MasterChef 2020 yarışmasında iddialı sözleriyle tanınan Esra Tokelli, ana kadroya girmeyi başardı. Gelin, Esra Tokelli'yi yakından tanıyalım.


Esra Tokelli Kimdir?

Yarışmaya İstanbul'dan katılan Esra Tokelli, aşçılık yapmaktadır. Zamanının çoğunu mutfakta geçirdiğini söyleyen Esra Tokelli, 41 yaşındadır. Aslen Balıkesir'li olan Esra Tokelli, herhangi bir yemek okuluna gitmemiştir. Küçük yaştan beri yemek yaptığını söyleyen MasterChef Esra, mutfakta zaman geçirmeyi çok sevdiğini de söyledi. Sosyal medya üzerinden yemek siparişi alan, hazırladığı yemek ve tatlıları satan Esra Tokelli, nişan, düğün gibi organizasyonlara ev yemekleri sunuyor. Daha önce Yemekteyiz isimli yarışmaya katılan ve burada birinci olan Esra Tokelli, en büyük hayalinin MasterChef olduğunu söyledi. 


Esra Tokelli MasterChef 2020 Macerası

Yarışmanın ilk turunda Osmanlı mutfağından darüzziyafe köftesi yapan Esra Tokelli, şeflerden üç evet oyu alarak bir üst tura çıkmayı başarmıştır. Üçlü düelloda Veysel Yaşar ve Deniz Mutlu ile yarışmıştır. Yarışmacılardan Fransız tostu olarak bilinen croque madame yapmaları istendi. 20 dakika içerisinde en iyi tabağı hazırlayarak rakiplerini geride bıraktı. Ana kadroya girme mücadelesinde 7 günde 12 kez yemek yapan ve 11'inde en iyi dörtlü içerisine girmeyi başaran MasterChef Esra, ana kadroya girmeyi başardı.


INSTAGRAM'DA ESRA TOKELLİ

Instagram hesabından aktif paylaşımlar yapan Esra Tokelli'nin yaklaşık 205 bin takipçisi var. Hesabında kendi fotoğraflarını da paylaşmaktadır.

Esra Tokelli'nin Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/esratokelli


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!