17 Kasım 2021 Masterchef Özeti: Balkan Mutfağı

17 Kasım Çarşamba günü Masterchef'te ikinci dokunulmazlık oynandı. İkinci dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte, 17 Kasım Masterchef tarifleri ve bölüm özeti:
17 Kasım 2021 Masterchef Özeti: Balkan Mutfağı
07 Temmuz 2023, 14:20

Masterchef'te haftanın ilk oyununu kırmızı takım kazanmış, mavi takımdan Azize ve Pelin eleme adayları olarak seçilmişti. 17 Kasım Çarşamba günü Masterchef'te haftanın ikinci oyunu oynandı. Peki, ikinci dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte, detaylar:


17 Kasım Masterchef Tarifleri


Masterchef'in 2. oyununda 'Balkan mutfağı' konsepti belirlendi. Yarışmacılardan brudet (Hırvatistan), elbasan tava (Arnavutluk), tikvenik (Bulgaristan), soğan dolması (Bosna Hersek), tavçe gravce (Makedonya) ve papanaşi (Romanya) hazırlamaları istendi. Şefler tadım yaptıktan sonra oylamaya başladı.

  1. Brudeti, mavi takım kazandı.
  2. Elbasan tavayı, iki takım da kaybetti.
  3. Tikvenik, mavi takım kazandı.
  4. Soğan dolmasını, kırmızı takım kazandı.
  5. Tavçe gravceyi, mavi takım kazandı.
  6. Papanaşiyi, kırmızı takım kazandı.

Böylece mavi takım 5-3 üstünlükle 2. dokunulmazlığı kazandı.


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık için tekrar mutfağa girdi. Kalan malzemeleri kullanarak diyabetli tarifler hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakarak bireysel dokunulmazlığı kazanan isim, Dilara oldu. Dilara, 3. eleme adayı olarak Tahsin'i seçti. Kırmızı takım kendi yaptıkları oylamadan sonra, 4. eleme adayı olarak Sergen'i seçti.


Daha fazlası masterchef tariflerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo