Kaşar Peynirli Ve Sucuklu Patates Tostu

Kaşar Peynirli Ve Sucuklu Patates Tostu
13 Şubat 2021

Kaşar peyniri ve sucuklu patates tostu (tavada). Kahvaltı için güzel bir alternatif yerini alıyor. Beğeni, yorumlarınızı bekliyor. Bende yapayım diyorsanız kaydedebilirsiniz ❤️

Hazırlanma Süresi : 5 dakika
Pişirme Süresi : 20 dakika
Kaç Kişilik: 4 Kişilik
Bu Tarifi Ne Kadar Beğendiniz?

Bu Tarifi 1 Kişi Kaydetti
Kaşar Peynirli Ve Sucuklu Patates Tostu için

Malzemeler

 • 2 adet patates
 • 1 adet yumurta
 • Sucuk
 • Kaşar peyniri
 • Sıvıyağ
Kaşar Peynirli Ve Sucuklu Patates Tostu

Nasıl Yapılır

 1. 👩‍🍳 İki adet patates rendenin ince tarafından rendelenir. İçine bir adet yumurta kırılır. Tuz ilave edilerek karıştırılır.
 2. Sucuk ince dilimlenir. Kaşar peyniri rendelenir.
 3. Tavaya ince olacak şekilde patatesli harçtan koyulur ve bastırılır. Üzerine sucuk ve rendelenmiş kaşar peyniri koyulur.
 4. Üzerine tekrar patatesin harcı yayılır ve bastırılır. Harcın kalın olmamasına dikkat edilir. Kızgın yağda önlü arkalı iyice kızartılır.
 5. Ben elimde bulunan @narkalip in parfe kalıplarıyla yaptım. Direk tavaya yayılarak da yapılabilir. Tavanın kapağı kapalı tutulabilir.
 6. İçinin pişip pişmeyeceğine dair endişeleriniz olabilir. Patates ince rendelenir, harç ince koyulur ve yeterince kızartılırsa çiğ kalmayacaktır.
 7. ⚠️ Yine de çiğ kalır korkusu taşırsanız patatesi ince bir katman olarak tavaya yayıp iyice kızartın. Kızaran tarafını ters çevirip diğer tarafını kızartmaya başlayın. Bir süre sonra (tam pismeden) sucuk ve kaşarı uzerine koyun, tavanın kapağını kapatarak bir süre daha pişirin. Afiyetle ❤️
 8. 🍽️ Bu ölçüyle bir küçük boy tava işinizi görecektir ve dört kişiye yetecektir.
Yorumlar

Benzer Tarifler

Lezzet Logo