Filtre Kahvenin Yanına Çok Yakışacak 10 Tuzlu Tarif

Filtre kahve son zamanlarda gün içinde en sık tüketilen kahvedir. Yapımı oldukça kolay olan filtre kahveye ulaşımda kolaydır. Peki filtre kahvenin yanına tuzlu ne yakışır? Sizler için listeledik. İşte, filtre kahvenin yanına yakışacak 10 tuzlu tarif:
Filtre Kahvenin Yanına Çok Yakışacak 10 Tuzlu Tarif
27 Ekim 2022, 17:13
Lezzet Trendleri

Filtre kahve gün içinde en sık tüketilen kahvelerden biridir. Güne başlarken, yorgunluk atmak için veya enerji almak için sık sık tüketilir. Farklı yapım seçenekleri vardır. Filtre kahve makinasında, french presste ya da üçüncü dalga kahve demleme yöntemleri ile yapılabilir. Sıcak ya da soğuk tüketilebildiği gibi sütlü ya da sütsüz şekilde de tercih ediilebilir. Sizler için filtre kahvenin yanında çok yakışacak tuzluları listeledik. Bu yemeklerle ara öğün ya da öğün hazırlayabilirsiniz. işte, birbirinden lezzetli, filtre kahvenin yanına çok yakışan 10 tuzlu tarif:


 1. Pratik Pazılı Kiş

Güzel görseli ile hızla hazırlayacağınız pratik pazılı kiş, küçük porsiyonlarda hazırlanır. Sıcak ya da soğuk filtre kahvelerin yanında mükemmel bir uyum sağlarlar. 


 1. Çökelek Böreği

İç harcında çökelek peyniri kullanılan bu börek, yöre halkı tarafından 'ürtmekli çökelek böreği' olarak da bilinir. Kolayca hazırlanan çökelek böreği ile kahveyi kahvaltılarda tercih edebilirsiniz. 


 1. Sandviç Poğaça

Sandviç ve poğaçayı bir araya getirdik ve ortaya nefis bir tarif çıktı. İç harcı kaşar peyniri, kekik ve kurutulmuş domates ile doldurulan sandviç poğaça; hem lezzeti, hem de görünümü ile hemen hemen her zevke hitap etmesiyle bilinir. 


 1. Sakallı Sandviç

Hem görünümü, hem de lezzetiyle dikkatleri üzerine çeken sakallı sandviç, krem peynir ve beyaz peynirli harç ile hazırlanır. İsteğe göre üzerine kaşar peyniri de ilave edilir. Ara öğünde ya da kahvatıda kahve yanında tüketilebilir. 


 1. Kahvaltılık Bagel Sandviç

Amerika'nın meşhur ekmeği bagel ile yapılan bu sandviçe bayılacaksınız. Genellikle orada da kahvaltı da yenilen bu sandviç lezzetinin yanı sıra oldukça doyurucu. Klasik bir Amerikan kahvaltısı için mutlaka filtre kahve ile tüketin. 


 1. Club Sandviç

İngiliz mutfağının en sevilen yemeklerinden biri olan club sandwich, tost ekmeği, tavuk veya hindi eti, omlet ve salam ile hazırlanır. Oldukça doyurucu olan bu lezzetli kahve yanında doyurucu bir öğün olarak tüketebilirsiniz. 


 1. Avokadolu Sandviç

Sağlıklı bir sandviç hazırlama ne dersiniz. Sağlıklı ve doyurucu sandviçin yanında sıcak ya da soğuk, sütlü ya da sütsüz filtre kahve tercih edebilirsiniz. 


 1. Çekirdekli Kurabiye

Çekirdekli kurabiye hazırlamaya ne dersiniz? Lezzetine bayılacağınız kurabiyeleri tuzlu atıştırmalık olarak gün içinde kahve yanında tüketebilirsiniz. 


 1. Yanık Tereyağlı, Ballı ve Adaçaylı Krakerler

Farklı lezzetlere açıksanız mutlaka bu tarifi denemelisiniz. İnanılmaz lezzetli olan bu tarif filtre kahvelerinizin yanında lezzetli bir ara öğün olacaktır. 


 1. Dağ Mantarlı Kiş

Dağ mantarının güzel lezzetleri ile hazırlanan kiş doyurucu ve lezzetlidir. Yanında kahve ile uyum sağlayacaktır. 


Şunlara da göz atın;

 1. En iyi filtre kahve makineleri
 2. Lattenin yanına ne gider?
 3. Türk kahvesinin yanına ne gider?
 4. Bitki çayının yanına ne gider?
 5. Filtre kahvenin yanına ne gider?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo