Dönerin Yanına Ne Gider: Dönerin Yanına Çok Yakışacak 10 Tarif

Döner Türk mutfağının en sevilen lezzetlerinden biridir. Peki yanında ne ile yenir? Sizler için dönerin yanına çok yakışacak tarifleri derledik. İşte, birbirinden lezzetli, dönerin yanına çok yakışacak 10 tarif:
Dönerin Yanına Ne Gider: Dönerin Yanına Çok Yakışacak 10 Tarif
21 Eylül 2022, 16:19
Lezzet Trendleri

Döner Türk mutfağında sevilen lezzetlerden biridir. Tavuk ya da kırmızı et ile hazırlanabilir. Tavuk ya da kırmızı etin iç yağ ve baharatlar ile lezzetlendirilmesi ardından şişte dönerek yavaşça pişirilmesiyle elde edilir. Yavşaça pişen et ince ince kesilir. Döner ekmek arası, sade, lavaş ile, pilav ile ya da iskender gibi yemeklerde kullanılabilir. Sizler için dönerin yanına çok yakışacak tarifleri derledik. İşte, dönerin yanına çok yakışacak, birbirinden lezzetli, 10 farklı döner tamamlayıcısı tarif:


 1. Mercimek Çorbası

Döner öncesinde sıcak başlangıç yapmak isteyenlere önerimiz mercimek çorbası olabilir. Hafif bir başlangıca uygun olan bu lezzet dönerle çok uyumludur.


 1. Ezogelin Çorbası

Ezogelin çorbası sıcak başlangıç yapmak isteyenlerin tercihlerinden biridir. Doyurucu olan bu çorba lezzet olarak da dönerin yanına çok yakışacaktır .


 1. Klasik Patates Kızartması

Klasik patates kızartması dönerin tam olarak tamamlayıcısı. İster dürümlerinizin içerisine, isterseniz tabağınızın yanında tüketebilirsiniz. 


 1. Klasik Ekmek

Döneri ekmek içerisinde yiyecekseniz ekmeği kendiniz hazırlamaya ne dersiniz? İsterseniz ekmeği hazırlayarak içerisinde döner ile servis edebilirsiniz, isterseniz de ekmeği tabağın yanında servis edebilirsiniz.


 1. Mor Lahana Salatası

Mor lahana salatası tadı ve aroması ile dönerin tamamlayıcı lezzetlerinden biridir. Dilerseniz yoğurtlu mor lahana salatası da hazırlayabilirsiniz.


 1. Karışık Marul Salatası

Karışık marul salatası hazırlamaya ne dersiniz? Yeşillikler ile hazırlanan karışık marul salatası oldukça lezzetli bir yancı olacaktır. 


 1. Acı Biber Turşusu

Acı biber, sarımsak ve kaya tuzu ile hazırlanan bu turşu, ortalama 30 gün içinde hazırlanır. Dönerin yanında, döneri adeta tamamlayan bir lezzettir. 


 1. Buzlu Ayran

Buzlu ayran, dönerin yanına çok yakışan içeceklerden biridir. Hafif lezzeti ile buzlu ayranı dönerin yanına tercih edebilirsiniz. 


 1. Cevizli Tel Kadayıf

Cevizli tel kadayıf, çıtır dışı yumuşak içi ile sevlen şerbetli tatlılardan biridir. Döner sonrasında sıklıkla tercih edilir. 


 1. Şekerpare

Şekerpare, şerbetli tatlıların en sevilenlerindendir. Döner sonrasında servis edilebilir. 


Şunlara da göz atın;

 1. Bamya yemeğinin yanına ne gider?
 2. Tavuk ızgaranın yanına ne gider?
 3. Zeytinyağlı barbunya yanına ne gider?
 4. Yeşil çayın yanına yakışacak fit tarifler
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo