ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 BÖLÜM ÖZETLERİ MASTERCHEF 60. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

MASTERCHEF 60. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

Masterchef'in 60. bölümünde Danilo Şef, Mehmet Şef ve Somer Şef yarışmacılara Masterclass eğitimi verdi. Eğitimin ardından Masterclass yarışması yapıldı? Yarışmayı kim kazandı? İşte, detaylar:
Masterchef 60. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Somer Şef, Mehmet Şef ve Danilo Şef Masterchef'in 60. bölümünde yarışmacılara masterclass eğitimi verdi. Verilen eğitim sonrasında yarışmacılar hediye çeki kazanmak için yarıştı. Masterclass yarışmasını kim kazandı? İşte, detaylar:

60 Bölüm Masterchef Tarifleri

Masterclass'ın ilk aşamasında Mehmet Şef, 'deniz mahsulleri' eğitimi verdi. Yarışmacılara 'Dil balığının derisi nasıl soyulur, somon nasıl kesilir, karides disk nasıl yapılır ve balık nasıl temizlenir?' konuları üzerine Masterclass verdi. Ayrıca somondan sashimi hazırlama tekniklerini de gösterdi. Somer Şef, yarışmacılara 'styling' hakkında eğitim verdi. Tabaklama tekniklerini anlattı. 

Masterclass Yarışmasını Kim Kazandı?


Masterclass eğitimi sonrasında, yarışmacılara 'deniz tarağı, somon ve karides' verildi. Yarışmacılardan üç ürünün de kullanıldığı bir tabak hazırlamaları istendi. Bu yemek için yarışmacılara 30 dakika süre verildi. En iyi tabağı hazırlayarak final turuna çıkmaya hak kazanan yarışmacılar; Dilara, Şükrü, Azize, Burcu, Eren, Emre, Safanur ve İbrahim oldu. Final turuna çıkan 8 yarışmacıdan, Fransız mutfağından dil menüer hazırlamaları istendi. En iyi tabağı hazırlayarak Masterclass yarışmasını kazanan kişi, Eren Kaşıkçı oldu.


Daha fazlası için masterchef tarifleri sayfamıza göz atın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!