Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider? Karnabahar Kızartması Yanına Çok Yakışacak 10 Tarif

Karnabahar kızartmasının yanına ne gider? Karnabahar kızartması hangi yemekle birlikte sunulur? İşte, karnabahar kızartmasının lezzetini ikiye katlayacak 10 farklı ve pratik tarif:
Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider? Karnabahar Kızartması Yanına Çok Yakışacak 10 Tarif
24 Nisan 2024, 22:27

Karnabahar kış ve bahar aylarında hasat edilen hasat edilen lezzetli bir sebzedir. Sağlık faydalarının yanı sıra oldukça lezzetli ve çok yönlü tariflerde kullanılabilen bir sebzedir. Mezelerde, salatalarda ve ana yemeklerde kolaylıkla kullanılabilir. Karnabahar ile yapılan bir diğer lezzetli yemek ise karnabahar kızartmasıdır. Karnabahar kızartmasında öncelikle karnabaharlar haşlanır. Ardından hazırlanan harca bulanarak kızgın yağda kızartılır. Sıcak bir şekilde servis edilir. Peki yanına ne yakışır? Sizlere karnabahar kızartmasının yanına yakışacak tarifleri listeledik. İşte, karnabahar kızartmasının yanına çok yakışacak 10 tarif:

 1. Yayla Çorbası 


Hemen hemen her yörede hazırlanan yayla çorbasının ana malzemeleri yoğurt, pirinç ve undur. Karnabahar kızartmasından önce hafif ve doyurucu bir lezzet olarak tercih edebilirsiniz.

 1. Mercimek Çorbası 


Her mevsimin favorisi, çorba denildiğinde ilk akla gelen mercimek çorbası, karnabahar kızartması öncesinde sıcak bir başlangıç yapmak isteyenler için idealdir. 

 1. Ev Yapımı Yoğurt


Kızartmaların yanına şüphesiz en çok yakışan lezzet yoğurttur. Sarımsaklı ya da sarımsaksız olarak servis edebilirsiniz. Ancak hazır yoğurt kullanmak yerine, kendi yoğurdunuzu hazırlayarak sağlıklı beslenebilirsiniz.

 1. Klasik Köfte


Dana kıyması ile hazırlanan ve tavada kızartılan klasik köfte, karnabahar kızartmasının güzel bir eşlikçisidir. Yanlarına yoğurt ekleyerek servis edebilirsiniz. 

 1. Sarımsaklı Yoğurtlu Köz Domates


Sarımsaklı yoğurt ve köz domatesler ile hazırlanan hafif ve lezzetli bir eşlikçi arıyorsanız sarımsaklı köz domatesi denemelisiniz.

 1. Acılı Tavuk Kanatları 


Acı sos ile harmanlanan tavuk kanatları da, kızartmaların yanında uyumlu bir lezzettir.  Üzeri susam ile zenginleştirilen tavuk kanatlarını, fırında veya ızgarada pişirebilirsiniz.

 1. Soya Soslu Karışık Sebze


Mevsim sebzeleri ile hazırlayabileceğiniz, lezzetli ve sağlıklı soya soslu karışık sebze karnabahar kızartması yanında hafif bir lezzet olacaktır. 

 1. Tarhanalı Çıtır Tavuk 


Çıtır çıtır hazırlanan tarhanalı tavuk karnabahar kızartması ile güzel bir ikili olacaktır. 

 1. Sebzeli Bulgur Pilavı 


Karnabahar kızartmasının yanında bol sebzeli ve lezzetli sebzeli bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. 

 1. Tavuk Şinitzel 


Tavuk şinitzel oldukça lezzetli ve kolayca hazırlanabilecek bir lezzettir. Karnabahar kızartmasının yanında güzel bir protein olarak servis edilebilir.


Şunlara da göz atın;

 1. Patates salatasının yanına ne gider?
 2. Patates püresinin yanına ne gider?
 3. Ispanağın yanına ne gider?
 4. İçli köftenin yanına ne gider?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo