Gözleme Yanına Çok Yakışacak 10 Tarif: Gözlemenin Yanına Ne Gider?

Gözleme Türk mutfağının sevilen ve vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Patateslisi, peynirlisi, kıymalısı ve otlusu ile çok sevilen gözleme yanına ne gider? Sizler için listeledik. İşte, birbirinden lezzetli, gözleme yanına çok yakışan 10 tarif:
Gözleme Yanına Çok Yakışacak 10 Tarif: Gözlemenin Yanına Ne Gider?
05 Ağustos 2022, 14:59
Lezzet Trendleri

Gözleme Türk mutfağının sevilen ve vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Hamur açılır ve içerisine harç koyulur. Sacda ya da tavada pişirilebilir. Hamur açmaya vaktiniz yoksa yufka ile de yapabilirsiniz. Yaygın olarak patatesli, kıymalı, peynirli ve otlu olarak yapılır. Kahvaltılarda, çay saatlerinde ya da akşam yemeklerinde tüketilebilir. Sizler için gözlemenin yanına ne gider listeledik. İşte, birbirinden lezzetli, gözlemenin yanına çok yakışan 10 lezzet:


 1. Humus

Humus, Ortadoğu mutfağının sevilen lezzetlerinden biridir. Nohut temelli hazırlanan humus, peynirli ya da kıymalı gözleme ile birlikte tüketebilirsiniz. 


 1. Yoğurtlu Semizotu Salatası 

Gözlemenin yanında ferahlatıcı ve lezzetli bir salata tercih etmek isterseniz mutlaka yoğurtlu semizotu salatası tercih edebilirsiniz. Her türlü gözleme türü ile çok yakışacaktır. 


 1. Çilek Reçeli 

Çilek reçeli ve gözleme arasında bağlantı kuramıyor olabilirsiniz. Ancak kaşarlı ya da peynirli gözleme ile çilek reçeli çok yakışacaktır. 


 1. Cevizli Kısır

Kısır, çay saatlerinin vazgeçilmez parçalarından biridir. Cevizli kısır yanında dilediğiniz gözlemeyi tüketebilirsiniz. 


 1. Beyaz Peynirli Domates Salatası 

Gözlemeyi sabah kahvatlı için tercih edecekseniz eğer kesinlikle yanında beyaz peynirli domates salatası tüketebilirsiniz. 


 1. Domates Soslu Sosis

Salça, domates, soğan tozu ve sarımsak ile hazırlanan bu sosis, hardal ve yoğurt eşliğinde sunulabilir. Hazırladığınız sosileri peynirli ya da patatesli gözleme ile tüketebilirsiniz. 


 1. Buzlu Ayran 

Salatalık, nane, yoğurt, buz ve tuz ile hazırlanan ayran ferahlatıcı bir eşlikçi olacaktır. 


 1. Mercimek Çorbası 

Gözleme yanında mercimek çorbası ile birlikte hafif bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Mercimek çorbası ile gözleme mükemmel bir uyum sağlayacaktır. 


 1. Reyhan Şerbeti

Gözleme yanında soğuk aromalı bir içecek içmek isterseniz kesinlikle reyhan şerbeti içmelisiniz. Bol buz ile servis edebilirsiniz. 


 1. Haydari

Haydari, klasik mezelerden biridir. Yoğurtla hazırlanan bu meze gözleme yanında ferahlatıcı ve lezzetli bir eşlikçi olacaktır. 


Şunlara da göz atın;

 1. Bitki çayıın yanına ne gider?
 2. Domates çorbasının yanına ne gider?
 3. Karışık kızartma yanına ne gider?
 4. Bakla yemeğinin yanına ne gider?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo