ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 5 KASIM MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

5 KASIM MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

5 Kasım Masterchef dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Eleme adayları kimler oldu? İşte, 5 Kasım Masterchef tarifleri ve eleme adayları:
5 Kasım Masterchef'te Çıkan Tarifler

Masterchef Türkiye'de bu hafta mavi takımın kaptanı Emir Elidemir, kırmızı takımın kaptanı ise Serhat Doğramacı olmuştu. Serhat, kaptanlar düellosunu kazanarak dokunulmazlık oyununda menü seçme ve menüyü bir gün önceden öğrenme avantajını da kazandı. Peki, dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Eleme adayları kimler oldu? İşte, detaylar:


5 Kasım Masterchef'te Çıkan Tarifler

Somer Şef, Mehmet Şef ve Danilo Şef'in jüriliğini yaptığı Masterchef 2020'de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Kırmızı takım kaptanı Serhat, dokunulmazlık oyunu için İrlanda mutfağı yemekleri konseptini belirledi. Belirlenen konsepte göre yarışmacılardan karnabahar çorbası, sodalı ekmek, deviled egg, cottage pie, elmalı kek ve ballı hardallı tavuk tarifi istendi. Yarışmacılar hazırladıkları tabakları jürinin beğenisine sundu. Gecenin en iyi tabaklarını hazırlayarak dokunulmazlığı kazanan kırmızı takım oldu. Mavi takım ise, bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi.


5 Ekim Masterchef Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?

Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için Danilo Şef'in imza tabağı olan 01 Adana tarifi istendi. Yapılan yemekler jüri üyelerine sunuldu. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakarak bireysel dokunulmazlığı kazanan Eray Aksungur oldu. Haftanın 1. eleme adayı ise Furkan Yalçın olarak belirlendi.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!