ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MEKAN REHBERLERİ TATLI MEKANLARI: İSTANBUL'UN EN İYİ 11 TATLICISI

TATLI MEKANLARI: İSTANBUL'UN EN İYİ 11 TATLICISI

Eray Kılıç

Lezzet.com.tr Yazarı erayamail@gmail.com
İstanbul'un en iyi tatlı mekanları nerededir? İstanbul'da tatlı nerede yenir? İşte, Eray Kılıç'tan mutlaka keşfetmeniz gereken İstanbul'un en iyi tatlı mekanları:
En İyi Tatlı Mekanları

Ayrı bir sevdadır tatlı sevmek! Öylesine büyük bir sevgidir ki baklava için Gaziantep’e, künefe yemek için Antakya’ya bile gidilir! Tatlı yiyelim tatlı konuşalım! Sizin için İstanbul’un en iyi 11 tatlı mekanını seçtim! YE-RİM


Hamdizade, içeriğinde; salep, keçi sütü, şeker bulunduran eşsiz Kahramanmaraş Dondurması ve muhteşem tatlılarıyla bir kere gideni müdavimi yapıyor. Fıstıklı bir dürümü var, dillere destan. Dondurmalar da ayrıca enfes. Dondurması, baklavası, künefesi, sunumu, işletmesi ve sıcak ortamıyla kusursuz bir mekan…

Google haritalarda bakın.


Beyoğlu'nun ara sokaklarından birinde bulunan J'adore Chocolatier, mekândaki çikolata kokusuyla baş döndürüyor. Zaten ismi de Fransızcada "Bayılıyorum" anlamına geliyor. Favorim yumuşacık keki, muz ve çilek parçaları üzerinde bulunan ılık çikolatasıyla "Oh la la Beatrice".  Çikolata aşıklarının vazgeçilmez adresi olabilir. 

Google haritalarda bakın.


Savoy Pastanesi'nin geçmişi, 1950'lere kadar uzanıyor. En meşhur tatlısı ise milföy pastası. Kreması müthiş, çıtır çıtır ve son derece hafif bir pasta. Tatlıya aşırı derecede düşkün olan ve İstanbul'da yaşayan herkes burada mutlaka tatlı yemeli.

Google haritalarda bakın.


Bebek'in en eski mekânlarından biri olan, tam 35 çeşit waffle'ı ve birçok şubesi olan Ab'bas Waffle, Waffle'ların yapımında 10 çeşit çikolata, taze mevsim meyveleri ve çeşitli soslar kullanıyor. Zaten waffle deyince herkesin aklına ilk gelen yer de burası. Yaz kış demeden Waffle yemek için ilk adres. 

Google haritalarda bakın.


Hafız Mustafa 1864, İstanbul’un en hareketli noktalarından Sirkeci’de bulunuyor. Yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi gören Hafız Mustafa Tatlıcısı, özellikle Orta Doğu ülkelerinde çok meşhur. Hafız Mustafa 1864’ten bir yiyen bir de yemeyen pişman!

Google haritalarda bakın.