Değiştir KAPAK GÖRSELİNİ DEĞİŞTİR
Değiştir DEĞİŞTİR
Eray Kılıç
LEZZET YAZARI Eray Kılıç
@eray-kilic
Takip Et
Profili Paylaş

1987 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu İstek Vakfı’nda okudu. Liseyi Şehremini Anadolu Lisesi’nde birincilik derecesiyle tamamladı. 2003’te Yıldız Teknik İngilizce Ekonomi bölümünü kazandı. Üniversitede okuduğu yıllarda Bilge Adam’dan “Microsoft Yazılım ve Photoshop Tasarım” kurs sertifikalarını aldı.

Aynı yıllarda Çağatay Şahin ile “Çağatay Yolda TV” seyahat programı ekibine katıldı. Şirketin web sitesinin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaptı. Televizyonculuk ve ekran deneyimi kazandı.

Yine üniversite yıllarında Red Bull Türkiye’den gelen teklifle Redbull’un Yıldız Teknik Üniversitesi marka yöneticiliği görevini üstlendi. Red Bull’un Türkiye’deki büyük etkinliklerinin organizasyonunda görev aldı.

İlerleyen yıllarda sırasıyla;

ATÜ Duty Free Shop işletmelerinde kurumsal iletişim departmanında çalıştı,

Çapamarka’da sektörün duayen ismi İzzet Çapa ile eğlence ve yeme-içme sektöründe kreatif direktör olarak görev aldı. 

Hitt Pera gece kulübünü ve Chef Mezze restoranı açtı ve işletti.

2014’ten bu yana çeşitli gazetelerde, dergilerde, sosyal mecralarda yazılar yazdı, içerikler üretti. Yeme içme festivallerinde çalıştı. Sektöre dair çeşitli projelerde yer aldı.

2003 yılından bu yana yeme içme sektöründe çalışan Eray Kılıç, Çapamarka ile başlayan restoran/eğlence sektörü serüveni ile birlikte bugün hala birçok gazete ve dergide jürilik ve içerik sağlayıcılığı yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda restoranlara ve gıda firmalarına etkin pazarlama projeleri geliştirip onları doğru tanıtım kanalları ve mecralarla buluşturuyor, restoran ve gıda ürünleri pazarlaması ve influencer/şef iletişimi hizmeti sağlıyor.

Tüm yazı ve makalelerine de Marketing Türkiye, Gourmet&Styling, Trendsetter, Cumhuriyet Pazar gazetesi arşivlerinden ulaşabilirsiniz.

Onedio ve Harbiyiyorum mecralarında da video içeriklerini keyifle takip edebilirsiniz.

Kendisini güncel olarak Instagram’da @eraykilic hesabından takip edebilirsiniz.

YE-RİM😋

Hakkında
Sosyal Ağlar
Lezzet Logo