ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MEKAN REHBERLERİ İSTANBUL'UN EN MEŞHUR 10 KAHVE MEKANI

İSTANBUL'UN EN MEŞHUR 10 KAHVE MEKANI

Eray Kılıç

Lezzet.com.tr Yazarı erayamail@gmail.com
İstanbul'da Kahve Nerede İçilir? İstanbul'un en iyi kahve mekanları nerededir? İşte, arkadaşlarınızla birlikte keyif yapabileceğiniz İstanbul'un en meşhur 10 kahve mekanı:
İstanbul'da kahvesiyle meşhur 10 mekan

Güne kahvesiz başlayamayanlar ve günü kahvesiz bitiremeyenler için İstanbul'da en iyi kahveyi içebileceğiniz mekanları yazdım! Anadolu ve Avrupa Yakasında en iyi kahvecileri keşfet, iç, keyfine keyif kat!Balat’ın bir numaralı kahvecisi Coffee Department! Organik kahveleri, farklı ülkelerden dikkatlice seçildikten sonra Türkiye’de kavruluyor ve türlü demleme çeşitleri ile demlendikten sonra ikram ediliyor.

Google haritalarda bakın.


Bebek ve Zorlu AVM gibi farklı lokasyonlarda bulunan Cup of Joy, ister kısa bir mola isterseniz de uzun bir kahvaltı keyfi için ideal. Dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş kahveler ustaca kavruluyor. Özellikle Flat White konusunda iddialılar. Mekan aynı zamanda şekersiz lezzetleri ile de tutuluyor. 

Google haritalarda bakın.Nişantaşı’nda yer alan Moc İstanbul’un ayrıca Bebek, Bomonti, Dikilitaş, Eyüp, Maltepe Hilltown, Karaköy, Zorlu Center Alışveriş Merkezi ve Topağacı gibi yerlerde şubeleri var. Moc İstanbul Nişantaşında’ki kahveciler arasına gittiğimde mutlaka uğrarım. 

Google haritalarda bakın.Beyoğlu’nda küçük bir kahve dükkânı olarak başlayıp kısa sürede kahve severlerin gözde mekânları arasına girdi. Demleme kahvelerinin yanında meyveli tart ve muzlu cevizli kek de denemeye değer!

Google haritalarda bakın.Kısa sürede Karaköy’ün demirbaşı haline gelen Coffee Sapiens, dünyanın değişik bölgelerinden aldıkları kahveleri farklı tekniklerle kavurarak deneyerek ortaya enfes bir lezzet çıkarıyor. 

Google haritalarda bakın.Kuruçeşme’nin en iyi kahve mekanları arasında parmakla gösterilen Aşşk Kafe, kaliteli kahve tercihinde olanların gidebileceği ideal mekanlar içerisinde bulunuyor. Bu kahvenin en önemli özelliği ise; Fransa’dan getirilen uzun bardaklar eşliğinde sunulması.

Google haritalarda bakın.