ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MEKAN REHBERLERİ İSTANBUL KENDİN PİŞİR KENDİN YE MEKANLARI: GİDEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 13 YER

İSTANBUL KENDİN PİŞİR KENDİN YE MEKANLARI: GİDEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 13 YER

Hafta sonu ailenizle ve arkadaşlarınızla mangal yapabileceğiniz mekanlar mı arıyorsunuz? İstanbul'da gidebileceğiniz farklı mangalbaşı mekanlarını yazımızda derledik. İşte, İstanbul'un en iyi 13 kendin pişir kendin ye mekanı:
İstanbul'un En İyi Kendin Pişir Kendin Ye Mekanları: 13 Farklı Mekan

Mangal sezonunun gelmesiyle birlikte yaz aylarının keyfini çıkarmaya başladığımız günlere girmiş bulunmaktayız. Tüm haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacak, ailenizle ve arkadaşlarınızla eğlenmenize yardımcı olacak birbirinden güzel mangal mekanlarını sizler için derledik. Doğayla iç içe kalabileceğiniz, aynı zamanda karnınızı da doyurabileceğiniz bu mekanlarda hem açık havada mangal yapabilir, hem de mekanların kendin pişir kendin ye konseptinden yararlanabilirsiniz. İşte, mutlaka keşfetmeniz gereken İstanbul'un en iyi 13 kendin pişir kendin ye mekanı:Geniş ve ferah bahçesiyle yaz aylarında ailece gitmek için harika bir seçenek olan Lagün Mangalbaşı hem kendin pişir kendin ye konsepti için tercih edebileceğiniz hem de menüsünün tadına bakmak isteyeceğiniz bir yer. Etlerinizi mekândan temin ediyorsunuz. Kırmızı et, beyaz et, salata, tatlı ve meze çeşitleri bulunuyor. Temizlik konusunda güvenilir, otoparkı, çocuk oyun alanı mevcut. Çocuklarınızla birlikte güzel bir gün geçirebileceğiniz açık hava bir mekân.

Adres: Gümüşpala Mahallesi, İskeçe Caddesi, No:58, Avcılar, Şükrübey, İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: (0212) 676 62 62 

instagram.com/lagunmangalbasicafeHem iyi bir kebapçı hem de tertemiz bir mangalbaşı mekânı olan Evita Mangalbaşı’nda 6 kişiden başlayıp 20 kişiye kadar uzanan grup odaları bulunuyor. Yalnızca ailenizle, dostlarınızla iç içe olarak özel bir alanda vakit geçirebileceğiniz bir ortamı bulunuyor. Mekânın deniz manzarasına karşı mangalın keyfine varabilirsiniz.

Adres:  Denizköşkler, 55, İskele Cd, 34315 Avcılar/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0507 178 18 20

instagram.com/evitamangalbasiAğaçlarla çevrili masaların etrafında denize karşı mangal yapmak isteyenler Tropicana Mangalbaşı’nı tercih edebilirler. Mekânda otopark ve vale hizmeti bulunuyor. Mezeleri özenle hazırlanmış, mutfağı temiz, etler güvenilir adreslerden temin ediliyor. Tezgâh kısmından etlerinizi seçerek kendiniz pişirip kendiniz yiyebilir, enfes mezelerin ve manzarasının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Adres: Denizköşkler mah. Dr. Sadik ahmet cad. Guleryuz sok., 34315 Avcılar/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: (0212) 694 99 20

instagram.com/tropicanomangalBir tarafta tarihi Mimar Sinan Köprüsü bir tarafta göl manzarasıyla, Büyükçekmece Mangalbaşı mangal tutkunlarının severek vakit geçirebileceği bir yer. Mekânın manzarası da tasarımı da insanın iştahını artırıyor diyebiliriz. Fındık kabuğu ateşinde etlerinizi kendi zevkinize göre pişirebilir açık havanın keyfini çıkarabilirsiniz. Mekânda sipariş verebileceğiniz meze çeşitleri de bulunuyor.

Adres: Dizdariye Mah., Seçkin Sok. No:9, 34522 Büyükçekmece / İSTANBUL

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 882 3113

mangalbasibuyukcekmece.comDoğanın içerisindeki kendin pişir kendin ye mekânlarından biri olan Beyaz Bahçe şehrin keşmekeşinden uzaklaşıp keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer. Yiyeceklerinizi istediğiniz kıvama gelene kadar mangal ateşinde pişirebilir menüdeki farklı lezzetlerin de tadına bakabilirsiniz. Yeşillikler içerisinde güzel yemekler eşliğinde keyif yapmak isteyenler buraya uğrayabilirler.

Adres: Cumhuriyet Köyü, Beykoz Caddesi, No 33, Beykoz, İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0216 434 51 31

beyazbahce.com.trŞehrin gürültüsünden uzaklaşıp temiz bir hava almak ve kendin pişir kendin ye usulü mangal yakmak isteyenler rahatlıkla Cumhuriyet Garden’ı tercih edebilirler. Etlerinizi ister buradan temin edin ister yanınızda getirin ve yalnızca masa ve servis ücretini ödeyin. Hafta sonları için gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Burada, şehirden uzaklara gitmeden orman havası alabilir sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Adres: Hüseyinli, Beykoz Cd, 34799 Çekmeköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0536 507 36 78

cumhuriyetgarden.comSuadiye’de bulunan Felek Mangalbaşı nefis et seçeneklerinin yanında mezeleriyle de çok beğeniliyor. Kırmızı, beyaz et, salata ve çeşit çeşit meze bulunan mekândaki havalandırmalar gayet iyi çalışıyor etinizi pişirirken duman altı olmuyorsunuz. İsterseniz etleri sizin yerinize onlar da pişiriyorlar. Felek Mangalbaşı’nın hem kapalı, hem de açık alanı mevcut.

Adres: Suadiye Mahallesi, Kazım Özalp Sokak, Kadıköy, İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: (0216) 350 50 28

instagram.com/feleksuadiyeBu mekânda daha kapının önünden geçerken burnunuza mangaldaki etin kokusu gelmeye başlıyor. Mangal tutkunlarının vazgeçemeyeceği bir adres. Girer girmez etlerinizi seçerek, tarttırabilir, 30 çeşit leziz mezeden istediklerinizi seçebilirsiniz. Etlerin yanında, pişirmeniz için soğan, domates ve biber de veriliyor. Dilediğiniz eti seçerek fındık kabuğu ateşinde istediğiniz kıvama gelene kadar pişirebilirsiniz.

Adres: Altıntepe Mah. Kasaplar Çarşısı No:2 F-G, Küçükyalı 34840 Maltepe/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0535 334 44 44

instagram.com/cinaralti