Peynirli Börek Tarifleri: 10 Farklı Peynirli Börek Tarifi

Peynirli börek, her öğün birçok yemeğin lezzetli eşlikçisidir. Sizler için peynirli börek tariflerini listeledik. İşte, 10 lezzetli peynirli börek tarifi:
Peynirli Börek Tarifleri: 10 Farklı Peynirli Börek Tarifi
19 Ağustos 2022, 13:28

Peynirli börek, her öğün birçok yemeğin lezzetli eşlikçisidir. El açması ya da hazır yufka ile hazırlanabilir. Farklı peynirler ile hazırlanabilir. Damak tadınıza göre farklı lezzetler eklenebilir. Sizler için peynirli börek tariflerini listeledik. İşte, 10 lezzetli peynirli börek tarifi:


 1. Adana Usulü Börek

Adana usulü peynirli börek dört ayrı peynir ile harcı hazırlanır. Baklavalık yufka ve yufka karışımı ile hazırlanan börek çok lezzetlidir. 


 1. Taze Soğanlı Sigara Böreği

Sigara böreği sevilen böreklerden biridir. Kızartılarak hazırlanan böreğin iç harcı peynir ve taze soğan ile hazırlanır. 


 1. Hellim Böreği

Gözleme hamuru ile hazırlanan hellim böreği, ismini içinde kullanılan hellim peynirinden alır.


 1. Patatesli Ve Peynirli Top Börek

Görüntüsü ile ilgi çeken top börek, patatesli ve peynirli şekilde hazırlanır. Bol lezzetli olan top börek sofralarınıza çok yakışır.


 1. Çıtır Bonbon Börek

İç harcı lor ve keçi peyniri ile zenginleştirilen bu börek, hazır baklava yufkası ile hazırlanır. Bonbon şeker şekli verildiği için bu ismi almıştır.


 1. Çökelek Böreği

Kahramanmaraş mutfağına ait bir lezzet olan çökelek böreği, hem kahvaltıda, hem de çay saatlerinde sunulan lezzetlerin başında gelir. İç harcında çökelek peyniri kullanılan bu börek, yöre halkı tarafından 'ürtmekli çökelek böreği' olarak da bilinir.


 1. Mısır Unlu Keçi Peynirli Börek

Mısır unlu keçi peynirli böreğin harcı lor peyniri ve keçi peyniri ile hazırlanır. Mısır unu aroması ile oldukça lezzetli mısır unlu keçi peynirli böreği tercih edebilirsiniz. 


 1. Kek Kalıbında Peynirli Börek

Kek kalıbında peynirli börek, hazır yufka ile hazırlanan böreğin iç harcı peynir ve maydanoz ile hazırlanır. Kek kalıbında pişirilir. 


 1. Beyaz Peynirli Börek

Beyaz peynirli börek, klasik hamur ile hazırlanır. Harcı beyaz peynir ve maydanoz ile hazırlanır. Damak tadınıza göre farklı peynirler ekleyebilirsiniz. 


 1. Mercimekli Ve Tulum Peynirli Börek

Mercimekli ve tulum peynirli börek, oldukça lezzetlidir. Besin değeri yüksek olan börek sofralarınıza çok yakışacak. 


Şunlara da göz atın;

 1. Kızılcık ile hazırlanan tarifler
 2. Ricotta peynirli tarifler
 3. Fesleğenli tarifler
 4. Domatesli meze tarifleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo