ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER YANINA NE GİDER? PATLICAN YEMEĞİNİN YANINDA NE GİDER: PATLICAN YEMEĞİNE ÇOK YAKIŞACAK 10 LEZZETLİ TARİF

PATLICAN YEMEĞİNİN YANINDA NE GİDER: PATLICAN YEMEĞİNE ÇOK YAKIŞACAK 10 LEZZETLİ TARİF

Patlıcan yemeğinin yanına ne gider, patlıcan yemeği hangi yemekle birlikte sunulur? İşte, sofralarınızı ziyafete dönüştürecek patlıcan yemeğinin tamamlayıcısı olan 10 lezzetli tarif:
Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider: Patlıcan Yemeğine Çok Yakışacak 10 Lezzetli Tarif

Patlıcan Türk mutfağında en sık kullanılan sebzelerden biridir. Meze ve ana yemeklerin vazgeçilmez sebzelerindenidir. Oldukça lezzetli olan bu sebze ile yapılan bir yemek türü de patlıcan yemeğidir. Patlıcan yemeği basit olarak, soğan, patlıcan, salça ve yağdan oluşur. Farklı olarak kıymalı, tavuklu ya da kuşbaşı etli yapılabilir. Peki, patlıcan yemeği yanına ne yakışır? Patlıcan yemeği yanına çok yakışacak, sofralarınıza renk katacak 10 farklı tarifi sizler ile paylaştık. İşte, patlıcan yemeğinin yanına çok yakışacak, farklı 10 tarif:Patlıcanın en iyi tamamlayıcısıı mutlaka sade pirinç pilavıdır. Patlıcan yemeğinizin yanında ya da pilavın üzerinde servis edebilirsiniz. Pirinç pilavı tercih etmek istemeyenler patlıcan yemeğinin yanında bulgur pilavını deneyebilir. Bulgur pilavını sebzeli ya da sade olarak hazırlayabilirsiniz.Patlıcan yemeği yanında ferahlatıcı ve serinletici bir lezzet arayanlar kesinlikle cacığı denemeli. Yapması pratik, 3 malzemeli cacığı patlıcan yemeğinizin yanına hazırlayabilirsiniz. Ana malzemeleri yoğurt, sarımsak ve nane olan haydari, en lezzetli mezelerden biridir. Soğuk bir şekilde servis edilir. Yoğurt, patlıcan yemeği ile en çok yakışan ikilidir. Hazır alabileceğiniz gibi evde kendiniz daha sağlıklı şekilde yapabilirsiniz. Hafif bir başlangıç yapmak isterseniz domates çorbası iyi bir tercih olacaktır. Genellikle rendelenmiş kaşar peyniri ile servis edilir. Kereviz sevmeyenleri bile kendine hayran bırakacak bir tarifimiz var. Kereviz, yoğurt, mayonez ve ceviz ile hazırlanan bu salatayı, patlıcan yemeklerinizin yanında sunabilirsiniz.İnce ince küp şeklinde kıyılan salata malzemelerinin ceviz ve nar ekşisi ile tatlandırılmasıyla hazırlanan gavurdağı salatası, sofraların vazgeçilmez lezzetidir. Ana yemeklerin yanında sunulan çoban salata, Türk mutfağında en çok tüketilen salatalardan biridir. 15-20 dakikada hazırlanan çoban salatayı, yemeği servis etmeden hemen önce sunabilirsiniz.