ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER YANINA NE GİDER? BEZELYE YEMEĞİNİN YANINA NE GİDER? BEZELYE YEMEĞİNİN YANINA ÇOK YAKIŞAN 10 TARİF

BEZELYE YEMEĞİNİN YANINA NE GİDER? BEZELYE YEMEĞİNİN YANINA ÇOK YAKIŞAN 10 TARİF

Bezelye farklı türleri ile sevilen sebzelerden biridir. Peki bezelye yemeğinin yanına ne yakışır. Sizler için bezelye yemeğinin yanına çok yakışacak tarifleri derledik. İşte, bezelye yemeğinin yanına çok yakışan 10 tarif:
Bezelye Yemeğinin Yanına Ne Gider? Bezelye Yemeğinin Yanına Çok Yakışan X Tarif

Bezelye çok lezzetli bir yaz sebzesidir. Genellikle mevsimine alınır, ayıklanır ve dondurucuya atılarak kış boyuda tüketilir. Bezelyeden birçok yemek yapılabilir. En popülerleri kesinlikle klasik bezelye yemeğidir. Salça, patates, havuç ve kıyma ile hazırlanır. Aynı zamanda bezelyenin çorbası, zeytinyağlısı ya da etliside yapılabilir. Bezelye soslarla birlikte salatalarda çiğ olarak tüketilmeye de uygundur. Kendine özel yemeği olması dışında bezelye aynı zamanda birçok sebze yemeğine lezzet ve renk vermek için eklenir. Sizler için bezelye yemeğinin yanına çok yakışacak tarifleri derledik. İşte, bezelye yemeğinin yanına çok yakışan 10 tarif:Bezelye yemeği dendiğinde akıllara ilk gelen yancı sade pirinç pilavıdır. İsterseniz şehriyeli de hazırlayabilirsiniz.


Kemikli koyun eti ve terbiye ile hazırlanan düğün çorbası, adından anlaşılacağı üzere kalabalık sofraların vazgeçilmezidir.


Ne yemek yaparsa yapsın, sofrasında mutlaka salataya yer vermek isteyenleri böyle alalım. Sevdiğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz marul salatası bezelye yemeği ile yakışacaktır.


Klasik lezzetlerden mercimek çorbasını bezelye yemeği öncesinde servis ederek, yumuşak, hafif ve lezzetli bir başlangıç yapabilirsiniz.  


Elma ve kereviz ile hazırlanan bu salata, hafifliği ile her zevke hitap eder. Bezelye yemeğinin yanında hafif bir eşlikçi arıyorsanız, elmalı kereviz salatasına mutlaka göz atın.


Bezelye yemeğinin yanına ferahlatıcı bir lezzet arıyorsanız kolayca hazırlayabileceğiniz, lezzetli cacığı deneyebilirsiniz.


Ayran aşı çorbası özellikle sıcak yaz günlerinde tercih edilen, besleyici, doyurucu ve lezzeti soğuk bir çorbadır. Bezelye yemeğinden önce tercih edebilirsiniz. 


Bezelye yemeğinin yanında akla ilk gelen seçeneklerden biri pilavlardır. Bolu yöresiyle özdeşleşen ıza bulguru domates ile hazırlanır ve kısa sürede sofralardaki yerini alır.