ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 24 EYLÜL MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

24 EYLÜL MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

24 Eylül Masterchef dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? İşte, 24 Eylül Masterchef'te çıkan yemekler ve eleme adayları:
24 Eylül Masterchef'te Çıkan Tarifler

24 Eylül Masterchef Türkiye'de haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. İlk dokunulmazlık sonucunda eleme adayları kırmızı takımdan Özgül ve Esra olarak belirlenmişti. Yarışmacılar haftanın ikinci dokunulmazlığını kazanmak için büyük bir mücadele verdi. Gecenin sonunda dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığın sahibi kim oldu? İşte, detaylar;


24 Eylül Masterchef'te Çıkan Tarifler

24 Eylül Masterchef Türkiye'de yarışmacılar için iki farklı menü sunuldu. Beyaz menü de yarışmacılara verilen ana malzemeler tavuk, mantar, pirinç ve sarımsak oldu. Kırmızı menüde ise kırmızı et, kırmızı mercimek, kırmızı soğan ve pancar verildi. Mavi takımın kaptanı Uğur, beyaz menüyü seçti. Yarışmacılar ana malzemeleri kullanarak başlangıç çorbası, ana yemek, ara sıcak ve tatlı hazırladılar. Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef takımların hazırladığı yemeklerin tadına baktılar. Oy birliğiyle dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı. Kırmızı takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. 


24 Eylül Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?
Şefler, bireysel dokunulmazlık oyunu için kırmızı takım yarışmacılarından şıhıl mahşi yapmalarını istedi. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Berker Başmanav oldu. Berker, 3. eleme adayı olarak Eray Aksungur'un ismini verdi. Kırmızı takım yarışmacılar kendi aralarında oylama yaptı. Oylamadan ismi çıkan ve 4. eleme adayı olan kişi Ayyüce Kamit oldu. 


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!