ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 16 EYLÜL MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

16 EYLÜL MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

16 Eylül Masterclass ödülünü kim kazandı? Şefler, yarışmacılara kümes hayvanları hakkında masterclass eğitimi verdi. İşte, 16 Eylül Masterchef'te çıkan yemekler ve Masterclass ödülünü kazanan kişi:
16 Eylül Masterchef'te Çıkan Tarifler

Masterchef Türkiye'nin 16 Eylül'de yayınlanan bölümünde, yarışmacılar Masterclass ödülünü kazanmak için büyük bir mücadele verdi. Bir üst tura çıkmaya hak kazanan yarışmacılar Danilo ve Somer Şef'ten Masterclass eğitimi aldı. Peki, Masterclass ödülünü kim kazandı? 16 Eylül Masterchef'te hangi yemekler yapıldı. İşte, detaylar:


16 Eylül Masterchef'te Çıkan Tarifler

Masterchef'in 16 Eylül'de yayınlanan bölümünde, yarışmacılar Masterclas ödülünü kazanmak için mücadele etti. Bu haftanın ödülü, İtalyan restoranında tüm gün boyunca verilecek Masterclass eğitimi oldu. Yarışmanın başında Mehmet Şef, yarışmacıları kümes hayvanları konusunda bilgilendirdi. Yarışmacılardan ördek göğsü yapmaları istendi. En iyi tabakları hazırlayarak bir üst tura çıkmayı başaran yarışmacılar Ayyüce, Eray, Selin, Sefa, Uğur, Özgül, Esra ve Barbaros oldu. İkinci turun başında Somer Şef yarışmacılara Masterclass eğitimi verdi. Verilen eğitim sonrasında yarışmacılardan mısır kaburga ve Louisiana usulü çıtır tavuk yapmaları istendi. Tavuk etini ve mısır kaburgaları en iyi hazırlayan yarışmacılar Uğur, Barbaros, Esra ve Sefa oldu. Masterclass ödülünün son turunda ise Danilo Şef ördek eti pişirmenin tekniklerini anlattı. Aynı zamanda ördek etine yakışan sos türlerini de gösterdi. Sona kalan 4 yarışmacı Danilo Şef'in verdiği eğitim üzerine tekrardan ördek etini pişirdi.
Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak Masterclass ödülünü kazanan isim, Esra Tokelli oldu.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!