ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 15 ARALIK MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

15 ARALIK MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

15 Aralık Masterchef'te ödül oyununu kim kazandı? Dokunulmazlığı kazanan isim kim oldu? İşte, 15 Aralık Masterchef yemekleri ve ikinci eleme adayı:
15 Aralık Masterchef'te Çıkan Tarifler

14 Aralık Masterchef'te haftanın ilk eleme adayı Eray Aksungur olarak belirlenmişti. 15 Aralık Masterchef'te ise yarışmacılar 25 tl değerindeki ödül oyunu için Bolu'ya gitti. Peki, ödül oyununu kim kazandı? Dokunulmazlık kimin oldu? İşte, detaylar:


15 Aralık Masterchef'te Çıkan Yemekler

Danilo Şef, Somer Şef ve Mehmet Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye'de, şefler ve yarışmacılar ödül oyunu için Bolu'ya gitti. Bolu yemekleri konseptiyle oynanan ödül oyununda yarışmacılardan ovmaç çorbası, ıza bulgur pilavı, orman kebabı, keşli cevizli erişte ve karavu şerbeti yapmaları istendi. Yarışmacılar bireysel olarak yarıştı ve hazırladıkları yemekleri 7 kişilik jüri ekibine sundu. Jüri üyeleri yemek tadımını yaptıktan sonra, her yarışmacı için puan verdi.


Ovmaç Çorbası: Özgül 51 puan, Serhat 45 puan, Eray 61 puan, Barbaros 49 puan ve Emir 42 puan aldı.

Keşli Cevizli Erişte: Özgül 52 puan, Serhat 43 puan, Eray 58 puan, Barbaros 52 paun ve Emir 41 puan aldı.

Iza Pilavı ve Orman Kebabı: Özgül 50 puan, Serhat 43 puan, Eray 58 puan, Barbaros 52 puan ve Emir 45 puan aldı.

Yarışmacıların toplam puanları: Eray 177 puan, Özgül 153 puan, Barbaros 152 puan, Serhat 131 puan ve Emir 128 puanla yarışmayı tamamladı.


Böylece 25 bin tl değerindeki ödül oyununu kazanan kişi Eray Aksungur oldu. Masterchef Eray, kazandığı parayı yarışmacı arkadaşlarıyla paylaşacağını söyledi.


15 Aralık Masterchef 2. Eleme Adayı Kim Oldu?

Eray, ilk eleme adayı olduğu için dokunulmazlık oyunu oynayamadı. Özgül, Serhat, Barbaros ve Emir, dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan, Danilo Şef'in imza yemeği olan 'aranjman' yapmaları istendi. Yapılan yemekler şeflerin tadımına sunuldu. Şeflerin verdiği karara göre, haftanın ikinci eleme adayı Barbaros Yoloğlu oldu.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!