Şeker Hamurundan Yılbaşı Ağacı

Şeker Hamurundan Yılbaşı Ağacı
18 Kasım 2020

Yılbaşı sofranızını renkli şeker hamurundan yapacağınız çam ağacı ile süsleyebilirsiniz. İşte size kolaylıkla ve keyifle hazırlayacağınız, aşama aşama yılbaşı ağacı tarifi...

Hamurları hazır almak yerine kendiniz yapmak istiyorsanız, marshmallow şeker hamuru tarifine göz atabilirsiniz.

Hazırlanma Süresi : 20 dakika
Pişirme Süresi : -
Kaç Kişilik: 6 Kişilik
Bu Tarifi Ne Kadar Beğendiniz?

Şeker Hamurundan Yılbaşı Ağacı için

Malzemeler

 • 200 gr şeker hamuru
 • Yeşil gıda boyası
 • Kırmızı gıda boyası
 • Süsleme şekerleri
 • Pudra şeker
Şeker Hamurundan Yılbaşı Ağacı

Nasıl Yapılır

 1. Yılbaşı sofranızı renkli şeker hamurundan yapacağınız çam ağacı ile süsleyebilirsiniz. İşte size kolaylıkla ve keyifle hazırlayacağınız, aşama aşama yılbaşı ağacı tarifi... 
 2. Şeker hamurundan ceviz büyüklüğünde bir parça kopartıp ayırın. Geriye kalan hamura yeşil gıda boyası katarak iyice yoğurun.
 3. Hamuru tezgahta yuvarlayarak rulo haline getirin ve 3'er cm uzunluğun 2 da kesin.
 4. Parçaların her birini yuvarlayarak top haline getirin. Topları elinizde yuvarlayarak uzatın. Parmak uçlarınızla bir tarafını incelterek damla şekli verin
 5. Hamurlardan 7 tanesini cam bir zemin üzerinde sivri kısımları dışarıda kalacak şekilde yan yana dizin.
 6. İç kısımlarını bastırarak düzleştirin. Hamurlar arasındaki boşluğu dolduracak şekilde yerleştirme yaparak ikinci katı oluşturun. Diğer katları da hamurların boyutunu küçülterek bu şekilde dizin.
 7. En üste bir tane hamuru damla şeklinde dik olarak yerleştirin. Ayırdığınız hamurun bir kısmına kırmızı gıda boyası karıştırın ve minik top şekli verin.
 8. Bunu ağacın üzerine fırça ile çok az su sürerek yapıştırın. Beyaz hamurdan mumlar hazırlayıp kırmızı ile ateş kısmını oluşturun ve yine su ile yapıştırın.
 9. Yıldız şeklindeki süsleme şekerlerinden yapıştırın. Son olarak üzerine süzgeç yardımıyla pudraşeker serpiştirerek yılbaşı ağacını tamamlayın.

Yorumlar

Benzer Tarifler

Lezzet Logo