Masterchef 2020 Berk İlter Kimdir? Berk İlter Kaç Yaşında, Nereli?

MasterChef Türkiye'de ana kadroya dahil olan 11. isim Berk İlter oldu. İddialı bir yarışmacı olan Berk İlter kimdir? MasterChef Berk kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte Berk İlter hakkında bilinenler:
Masterchef 2020 Berk İlter Kimdir? Berk İlter Kaç Yaşında, Nereli?
11 Ekim 2023, 16:29


Milyonları ekrana kitleyen ve özellikle yemek severler tarafından takip edilen Masterchef'te gecenin kazanan ismi Berk İlter oldu. İddialı sözleri ve başarılı performansıyla dikkatleri çeken Berk İlter, ana kadroya girmeyi başaran 11. isim oldu. Peki, MasterChef yarışmacısı Berk İlter kimdir, mesleği ne, kaç yaşında?


Berk İlter Kimdir?

Yarışmaya İstanbul'dan katılan Berk İlter, 20 yaşında. 13 yaşından beri mutfakta zaman geçirdiğini söyleyen Berk İlter, aslen Tokatlı'dır. Türkiye'de eğitim alan Berk İlter, iyi bir aşçılık eğitimi almak için Fransa'ya gitmiştir. Fransa'da eğitimi devam ederken İsviçre ve İtalya'da da eğitim görmüş ve büyük restoranlarda staj yapmıştır.İlk turda jüri üyelerini etkilemeyi başaran Berk İlter, sosyal medyada da oldukça aktif biri. Aynı zamanda Youtube kanalından yemek videoları paylaşıyor.


Berk İlter MasterChef 2020

MasterChef 2020'nin en iddialı yarışmacılarından biri olan Berk İlter, ilk turda Çin yemeği ve pilav yapmıştı. Çin yemeği yaptığı için özellikle Somer Şefi etkileyeceğini düşünen Berk İlter, günün sonunda üç jüriden de evet oyu alarak bir üst tura çıkmayı başardı. Berk İlter üçlü düelloda Baran ve Ermancan ile eşleşti. Şefler üçlü düelloda yarışmacılardan dana pikata, enginar püresi ve kapari sos istedi. Günün sonunda en iyi tabağı hazırlayarak rakiplerini geride bırakan isim Berk İlter oldu. Final turunda ise yarışmacılardan lazanya yapmaları istendi. Lazanyayı en iyi yapan isimler Gülşah, Eray, Berk, Celal, Kayhan ve Uğur oldu. Final turunun ikinci adımında ise yarışmacılardan ana malzemesi un ve şeker olan bir tatlı yapmaları istendi. İkinci adımda en iyi tabağı hazırlayarak ana kadroya girmeyi başaran isim Berk İlter oldu.


INSTAGRAM'DA BERK İLTER

Instagramda kendi fotoğraf ve videolarını paylaşan Berk İlter'in yaklaşık 100 bin takipçisi var. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Berk İlter, hazırladığı yemekleri Youtube kanalında da takipçileriyle paylaşıyor.

Berk İlter'in Instagram Hesabı:


https://www.instagram.com/berk_ilter


MasterChef Kim Elendi?

Masterchef yarışmasında elenen ikinci yarışmacı belli oldu. Gecenin sonunda rakiplerinden daha kötü bir yemek hazırlayarak yarışmaya veda eden isim Berk İlter oldu.


Şunlara da göz atın;

  1. Masterchef yemekleri
  2. Masterchef Şefi Mehmet Yalçınkaya
  3. Masterchef Barbaros Yoloğlu kimdir?
  4. Masterchef Furkan Yalçın kimdir?
  5. Masterchef Tanya Kilitkayalı kimdir?


Benzer Yazılar

Lezzet Logo