2021 Masterchef 99. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Eleme potasına hangi isimler yazıldı? İşte, Masterchef 99. bölüm tarifleri ve özeti:
2021 Masterchef 99. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti
07 Temmuz 2023, 14:22

Masterchef Türkiye'de bu hafta mavi takımın kaptanı Ateş, kırmızı takımın kaptanı ise Pelin olarak belirlenmişti. Yeni takımların kurulmasının ardından, haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Peki, dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte, detaylar:


Masterchef 99 Bölüm Tarifleri


Şefler, ilk takım oyunu için menü seçeneğini Ateş'e sundular ve Ateş'in seçimlerine göre bir menü hazırlandı. Yarışmacılardan, minestrone çorbası, ciğer terin, dağ mantarlı kiş, beef bourguignon ve portakallı parfeyi seçti. Yarışmacılar, verilen süre içinde yemeklerini hazırlayarak şeflerin beğenisine sundu. 

  1. Minestrone çorbasını, kırmızı takım kazandı.
  2. Ciğer terini, kırmızı takım kazandı.
  3. Dağ mantarlı kişi, mavi takım kazandı.
  4. Beef bourguignonu, mavi takım kazandı.
  5. Portakallı parfeyi, kırmızı takım kazandı.

Böylece kırmızı takım 3-2 üstünlükle ilk dokunulmazlığı kazandı.


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Mavi takım yarışmacıları bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan panna scota hazırlamaları istendi. Gecenin en iyi tabağını hazırlayarak bireysel dokunulmazlığı alan kişi, Safanur oldu. Safanur, 1. eleme adayı olarak Araz'ı seçti. Takım, kendi aralarında oylama yaptı. Yapılan oylama sonunda 2. eleme adayı olarak Hasan seçildi.


Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo