ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF ATEŞ DURUKAN KİMDİR? ATEŞ DURUKAN KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

MASTERCHEF ATEŞ DURUKAN KİMDİR? ATEŞ DURUKAN KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Masterchef ana kadrosuna yedeklerden katılan Mert Ateş Durukan kimdir? Masterchef Ateş, aslen nereli, mesleği ne? İşte, Masterchef Ateş'in biyografisi:
Masterchef Ateş Durukan Kimdir? Ateş Durukan Kaç Yaşında, Nereli?

Somer Şef, Mehmet Şef ve Danilo Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye yarışmasına, bir yarışmacı daha dahil oldu. İbrahim Cingözler'in elenmesinin ardından yarışmaya yedeklerden katılacak isim belirlendi. Masterchef 2021 ana kadrosuna yedeklerden girmeyi başaran Ateş Durukan, ismi yazılı önlüğü almayı başardı. 13 Ağustos'ta yarışmaya dahil olan Ateş Durukan kaç yaşında ve mesleği ne? İşte, Ateş Durukan'ın merak edilen biyografisi:

Masterchef Ateş Durukan Kimdir?

Yarışmaya İzmir'den katılan Ateş, 18 yaşındadır. Lisede aşçılık bölümünü okuyan Masterchef Ateş, 9-10 yaşlarındayken annesi işten gelene kadar yemekleri hazırladığını söyledi. Annesi muhasebeci, babası ise turizm sektöründe çalışan Ateş Durukan, yarışmaya kendini kanıtlamaya geldiğini söyledi. 

Ateş Durukan'ın Masterchef Yolculuğu

İlk turda somon yemeği hazırlayarak şeflerin beğenisine sunan Ateş Durukan, üç evet alarak bir üst tura çıkmayı başardı. İkinci turda İsmail, Ateş ve Sibel eşleşmesi yapıldı. Üçlü düellolarda yarışmacılardan beğendili kuzu incik hazırlamaları istendi. Üçlü düelloları kazanarak bir üst tura çıkan yarışmacı Ateş Durukan oldu. Masterchef'in 64. bölümünde yedek yarışmacılar, ana kadro mücadelesi için mutfağa girdi. Yarışmacılardan vişne kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Hazırladığı tabakla rakiplerini geride bırakan ve ana kadroya giren isim, Mert Ateş Durukan oldu.

INSTAGRAM'DA ATEŞ DURUKAN

Instagram hesabında hem kendi fotoğraflarını, hem de yemek videoları paylaşan Ateş Durukan'ın yaklaşık 25 bin takipçisi var.


Masterchef tarifleri ve Masterchef 2021 kadrosuna göz atmayı unutmayın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!