Makarna Salatasının Yanına Ne Gider? Makarna Salatasının Yanına Yakışan 10 Tarif

Makarna salatası oldukça lezzetli ve doyurucu bir lezzettir. Peki yanında ne ile servis edilir? Sizler için makarna salatasının yanına çok yakışan tarifleri listeledik. İşte, birbirinden lezzetli, makarna salatasının tamamlayıcısı 10 lezzet:
Makarna Salatasının Yanına Ne Gider? Makarna Salatasının Yanına Yakışan 10 Tarif
13 Temmuz 2022, 14:18
Lezzet Trendleri

Çin'den İtalya'ya getirildiği söylenen makarna, dünyanın birçok yerinde farklı şekillerde tüketilir. Türkiye ise makarna tüketiminde 3. sırada yer alır. Ana malzemesi irmik ve su olan bu gıda, İtalyan mutfağında temel besin kaynağı olarak kabul edilir. Dünya'da en sevilen gıdalardan biri olan makarna, farklı soslar ile buluşturularak bir sürü versiyonu yapılabilir. Makarna salatası, domates, mısır, turşu, zeytin, bezelye ve farklı garnitürler ile hazırlanır. Makarna salatasını damak tadınıza göre özelleştirebilirsiniz. Sizler için makarna salatasının yanına çok yakışan tarifleri listeledik. İşte, birbirinden lezzetli, makarna salatasının tamamlayıcısı 10 lezzet:


 1. Fırında Karışık Sebze

Mevsime uygun sebzeler ile hazırlanan fırında sebze makarna salatasının yanında sağlıklı, doyurucu ve lezzetli bir yancı olacaktır.


 1. Zeytinyağlı Taze Fasulye 

Karbonhidrat açısıdnan yüksek olan makarnanın yanında sebze tüketmek istiyorsanız zeytinyağlı kabak bunun için mükemmel bir tercih olacaktır.


 1. Izgara Köfte

Protein açısından zengin, lezzetli ve doyrucu ızgara köfte makarna salatası ile uyumlu bir ikili olacaktır. Yoğurt ile birlikte makarna salatasının yanında servis etmeye uygundur.


 1. Yeşil Elmalı Tavuk Salatası

Tavuk göğsü, kereviz ve yeşil elma ile hazırlanan bu salatayı, yoğurtlu mayonezli sos eşliğinde zenginleştirebilirsiniz. Ferahlatıcı tada sahip olan bu beslyeici ve doyurucu salatayı makarna salatası ile birlikte ya da makarna salatası ile karıştırırak servis edebilirsiniz.


 1. Şakşuka

Domates sos ile hazırlanan şakşuka sebzelerin mükemmel uyumu ile lezzetli bir mezedir. Makarna salatasını tamamlayacaktır.


 1. Patates Salatası

Haşlanarak hazırlanan patates salatası soğan ve yeşillikler ile birleştirilir. 


 1. Sodalı Börek

Sodalı peynirli börek kesinlikle makarna salatasının yancılarından biridir. Damak tadınıza göre böreğin iç harcını değiştirebilirsiniz. 


 1. Yeşil Elmalı Kereviz Salatası

Yeşil elmalı kereviz salatası, kerevizin kendine has aroması ile çok lezzetli bir mezedir. Makarna salatasının yanına ferahlatıcı bir lezzet arayanlar yeşil elmalı kereviz salatasını deneyebilir. 


 1. Fırında Sebze Mücver

Patates, patlıcan, havuç ve kerevizle yapılan sebze mücver tarifini sizlere sunuyoruz. Fırında sebze mücver, yüksek oranda vitamin ve mineral içerir. Fırında pişirildiği için, kızartmaya göre daha hafif ve yağsızdır.


 1. Soğuk Ayran Aşı 

Soğuk ayran aşı yaz günlerinin aranan ve sevilen lezzetlerinden biridir. Yoğurt, nohur ve yarma ile hazırlanır. Damak tadınıza göre lezzetlendirilebilir. Aynı zamanda makarna salatası ile mükemmel uyum sağlar.


Şunlara da göz atın;

 1. Kremalı makarna yanına ne gider?
 2. Domates çorbasının yanına ne gider?
 3. Mantar sotenin yanına ne gider?
 4. Bakla yemeğinin yanına ne gider?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo