Klasik Tariflerden Sıkılanlar için Evrensel Lezzetler

Klasik tariflerden sıkılanlar için, dünya mutfağından yayılan 6 nefis tarifi yazımızda derledik. İşte, mutlaka denemeniz gereken evrensel lezzetler:
Klasik Tariflerden Sıkılanlar için Evrensel Lezzetler
15 Şubat 2021, 13:48

Her gün aynı yemekleri hazırlamaktan sıkılanlar için dünya mutfağında çok sevilen tarifleri yazımızda derledik. Evrensel lezzetler olarak da bilinen bu tarifler, ülkeden ülkeye göre farklı şekillerde hazırlanabilir. Farklı mutfakları denemek ve yeni tatlar keşfetmek isteyenler için dünya mutfakları sayfamızı buraya bırakıyoruz. İşte, mutlaka denemeniz gereken 6 evrensel tarif:


 1. Acıbademli Mokka


Fransız mutfağından dünyaya yayılan mokka, acıbadem kurabiyesi, süt ve krema ile hazırlanır. Yapımında granül kahve kullanıldığı için yoğun ve aromatik bir tada sahiptir. Ortalama 30 dakikada hazırlanır.


 1. Piroşki


Rus mutfağıyla özdeşleşen piroşki, bir hamur işi çeşididir. İç harcında pırasa, sucuk ve soğan kullanılan piroşki, çay saatlerinde sunulur.


 1. Patatesli Pay


İç harcında cheddar peyniri, jambon ve kaşar peyniri kullanılan patatesli pay, çay saatlerinin vazgeçilmezidir. Fırında pişirildikten sonra maydanozla birlikte servis edilir.


 1. Madalyon


Acıbadem, gül suyu ve kuş üzümü ile hazırlanan madalyon, görünümü ile rulo pastaya benzemektedir. Portakal aromasıyla tatlandırılan madalyon, meyveli soslar eşliğinde sunulabilir.


 1. Kabak Çekirdekli Kurabiye


Kabak çekirdeği ve badem ile hazırlanan bu kurabiye, limon kabukları ile zenginleştirilir. Ortalama 30-35 dakikada hazırlanan kabak çekirdekli kurabiye, çay saatlerinde sunulabilir.


 1. Balkabaklı Turta


Balkabağı, karanfil, zencefil, pekmez ve krema ile hazırlanan bu turta, California ile özdeşleşmiştir. Özellikle Cadılar Bayramı'nda tüketilen bu tatlı, hazır bezeler ile süslenebilir.


Şunlara da göz atın;

 1. Dünyanın en meşhur tatlıları
 2. Fransız tatlıları
 3. İspanya mutfağı yemekleri
 4. Dünyada kahve kültürü
 5. Geleneksel Kore yemekleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo