Kedidili İle Yapılan Tarifler: 10 Nefis Tatlı

Kedidili ile hangi tatlılar yapılır? Kedidili hangi tariflerde kullanılır? İşte, çayın yanına çok yakışacak, kedidili bisküvi ile hazırlayabileceğiniz birbirinden pratik 10 nefis tatlı tarifi:
Kedidili İle Yapılan Tarifler: 10 Nefis Tatlı
15 Nisan 2022, 13:15

Kedidili, un, şeker ve yumurta ile hazırlanan 3 cm kalınlığında ve 5 cm uzunluğunda bir tür bisküvidir. Saveyer ismiyle de bilinir. Kedidili bisküvileri marketlerden hazır alabileceğiniz gibi, evde kendi ellerinizle de hazırlayabilirsiniz. Dışında şeker taneleri bulunan bu bisküvi, genellikle tatlı yapımında kullanılır. 'Kedidili ile hangi tatlıları yapabiliriz?' diye merak edenler için en lezzetli 10 tarifimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

  1. Çilekli Charlotte


Fransız mutfağıyla özdeşleşen charlotte, bir pasta çeşididir. Kenarları kedidili bisküvisi, ortası krema ve üzeri ise çilekler ile süslenir. Doğum günlerinin ve özel günlerin vazgeçilmezidir. 

  1. Frambuazlı Kedidili Pastası


Frambuaz ve yaban mersini ile hazırlanan kedidili pasta, baton pastaya benzer şekilde hazırlanır. İsteğe göre farklı mevsim meyveleriyle de süsleyebilirsiniz.

  1. İrmikli ve Kedidili Bisküvili Pasta


Ana malzemeleri irmik, kedidili ve eritilmiş çikolata olan bu pasta, orman meyveleri ile süslenir. 1 gece buzdolabında dinlendirildikten sonra servis edilir. Çayın yanına çok yakışır. 

  1. Kedidili Bisküvili Çilekli Kup


Labne, yoğurt ve bal ile hazırlanan çilekli kuplar, isteğe göre portakal suyuyla lezzetlendirilir. Dondurma kaplarında sunulabilir. Şık bir görünüm için, üzerine sevdiğiniz meyveleri yerleştirebilirsiniz.

  1. Kedidilli Tiramisu Pasta


Okurumuzdan gelen bu tarif, tiramisuyu pastaya dönüştürmek isteyenler için idealdir. Hazırlaması 20, pişirmesi ise 20-25 dakikadır. Üzeri kakao ve rendelenmiş çikolata ile süslenebilir.

  1. Kedidilli Kayısılı Kolay Pasta


Özel günlerde kolay pasta hazırlamak isteyenleri böyle alalım. Kayısılı jöle, krema ve kedidili bisküvilerinden oluşan bu pastaya, istediğiniz şekli verebilirsiniz.

  1. Muhallebili Kedidili Pasta


Muhallebi ve kedidilinin uyumunu bilmeyen yoktur elbet. Kolay bir şekilde hazırlanan bu pastaya farklılık katmak için, meyveli muhallebi çeşitlerini deneyebilirsiniz.

  1. Portakallı ve Çikolatalı Kedidili Pastası