Latte'nin Yanına Çok Yakışacak 10 Tarif: Latte'nin Yanına Ne Gider?

Latte birçok insanın sevdiği espresso bazlı bir kahvedir. Peki yanına ne gider? Latte yanında yiyebileceğiniz birbirinden lezzetli tarifleri sizler için listeledik. İşte, latte yanına ne gider:
Latte'nin Yanına Çok Yakışacak 10 Tarif: Latte'nin Yanına Ne Gider?
22 Temmuz 2022, 15:34
Lezzet Trendleri

Latte espresso bazlı bir kahvedir. Bir shot yani 30 ml espresso ile sütün karıştırılmasından oluşur. Sıcak ve soğuk versiyonları vardır. Orta-hafif kahve severler için lezzetli bir tercihtir. Süt içeriğinden dolayı besin değerleri açısından zengindir. Ara öğünlerde tüketime uygundur. Yanına tatlı ve tuzlu birçok atışt��rmalık çok yakışır. Sizler için latte yanına yakışan lezzetleri listeledik. İşte, latte yanına çok yakışan birbirinden lezzetli 10 yiyecek:


 1. Pişmeyen, Rafine Şekersiz, Glütensiz Cheesecake

Latte yanında sağlıklı bir alternatif arıyorsanız pişmeyen, rafine şekersiz ve glutensiz cheessecake yapmayı deneyebilirsiniz. Hem sağlıklı, hem hafif, hemde doyurucu bir tercih olacaktır.


 1. Kahvaltılık Bagel Sandviç

Bagel sandviçler Amerika'nın sevilen lezzetlerinden biridir. Genellike kahvaltı da yenilen bu sandviç lezzetinin yanı sıra oldukça doyurucu. Latte ile uygun ve doyurucu bir kombinasyon olacaklardır.


 1. Avokadolu Sandviç

Avokadolu sandviç, peynir, domates, salatalık ve maruldan oluşur. Oldukça sağlıklı ve doyurudur. Ekmeğini damak tadınıza göre seçebilirsiniz. 


 1. Elmalı Glazürlü Kek

Lezzetine doyum olmayan elmalı yumuşak ve lezzetli bir kek tarifi ile karşınızdayız. Glazür ve elma ile hazırlanan bu lezzet latte ile iyi bir uyum sağlar. 


 1. Kakaolu Islak Kek

Yumuşak ve kakaolu lezzetli  tadı ile damaklarınızda iz bırakacak zamansız ve çok sevilen bir tarif. Yoğun kakao lezzeti yanında sütlü kahve mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır. 


 1. Karabuğdaylı Muffin

Karabuğday unu ile hazırlanan tatlı muffin lattenin tamamlayıcı lezzetlerinden biridir.


 1. Pırasalı Peynirli Turta

Börek tadında değişik ve lezzetli pırasalı peynirli turta tarifi ile karşınızdayız. Yapımında tavuk eti, pırasa, milföy ve kaşar peyniri kullanılan bu turtayı, latte yanında tüketebilirsiniz. 


 1. Cevizli Şekerlemeli Çikolatalı Tart

Cevizli şekerleme ve çikolata dolgusu ile tatlandırılan bu tart, oldukça lezzetli ve latte yanında uyumlu bir lezzet olacaktır.


 1. Köz Biberli Peynirli Muffin

Muffin, hem tatlı, hem de tuzlu olarak sunulabilir. Küçük porsiyonlar halinde hazırlanan muffini, bu kez beyaz peynir, kaşar peyniri ve közlenmiş biber eşliğinde hazırlıyoruz.


 1. Zeytinli Açma

Türk mutfağının sevilen lezzetlerinden zeytinli açma, kahvaltıların vazgeçilmezidir. Latte ile iyi bir uyum sağlayacaklardır.


Şunlara da göz atın;

 1. Türk kahvesi yanına ne gider?
 2. Filtre kahve yanına ne gider?
 3. Bakla yemeğinin yanına ne gider?
 4. Tavuk çorbasının yanına ne gider?


Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo