ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER CİNSEL GÜCÜ ARTIRAN BESİNLER NELERDİR?

CİNSEL GÜCÜ ARTIRAN BESİNLER NELERDİR?

Cinsel gücü artırmak için ne yapılır? Cinsel gücü artıran yiyecekler nelerdir? İşte, afrodizyak etkisi olan ve cinsel isteği arttıran besinler:
Cinsel Gücü Arttıran Besinler Nelerdir?

Doymuş yağ, şeker ve işlenmiş gıdalardan uzak bir beslenme sağlık açısından oldukça önemlidir. Bazı besinler afrodizyak etkisi vererek cinsel isteği artırır. Bu besinleri beslenme programınıza dahil ederek cinsel gücünüzü artırabilirsiniz. Peki, cinsel isteği artıran besinler nelerdir? Listedeki besinleri programınıza ekleyebilir, daha fazlası için afrodizyak yemek tarifleri sayfamızı da inceleyebilirsiniz.


Cinsel Gücü Artıran Besinler Nelerdir?


Afrodizyak etkisi yapan bal, sperm kalitesini artırır. Aynı zamanda cinsel isteksizliğe de iyi gelir. Balı sade bir şekilde tüketmek yerine fındık veya ceviz ile karıştırarak tüketebilirsiniz.Kabak çekirdeği zengin çinko içeriğine sahiptir. Bu sayede cinsel organlara olan kan akışını artırır. Testosteron seviyesini düzenler ve erkek doğurganlığına katkıda bulunur. Kabak çekirdeği nasıl yenir yazımızdan kabak çekirdeğinin tüketimi hakkında bilgi alabilirsiniz.Omega 3 ve çinko bakımından zengin olan somon, kan akışını destekler. Aynı zamanda cinsel işlevin iyileşmesine de yardımcı olur. Nefis somon tariflerine göz atarak somonu beslenme programınıza dahil edebilirsiniz.Omega 3, L-arginin ve östrojen benzeri kimyasallar olan lignan içeriği, keten tohumunde yüksek miktarda bulunur. Bu sayede cinsel organlara kan akışını artırır ve cinsel işlevi iyileştirir. Bu tohumu nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, keten tohumu nasıl yenir yazımızdan yararlanabilirsiniz.Kırmızı et, L-arginin, karnitin ve çinko bakımından zengindir. Bu sayede cinsel uyarılmayı artırır. 2019 yılında yayınlanan sistematik bir derlemede, arginin takviyesinin hem hafif, hem de orta dereceli erektil disfonksiyonun tedavisine katkıda bulunduğu saptanmıştır. Bu yüzden beslenme programınızda kırmızı et yemeklerine yer verebilirsiniz.İçeriğinde B grubu vitaminleri ve sağlıklı yağlar bulunan avokado, cinsiyet hormonlarının işlevini ve seviyesini düzenler. Böylece hem cinsel isteğin, hem de performansın iyileşmesine yardımcı olur. Avokadolu tariflere sofralarınızda yer açarak cinsel gücünüzü artırabilirsiniz.